Na WPT Barcelona 2015 było wiele niespodzianek, ale także dla kobiet ciągłość w porównaniu z poprzednim sezonem.

Paquito i Diaz w trybie „podboju”

Na papierze wiedzieliśmy, że ta nowa para może boleć, ale w tym momencie… Paquito Navarro i Matias Diaz wygrali WPT (World Padel Tour) tej niedzieli. Przed nimi para, której absolutnie nie spodziewaliśmy się w finale: David Gutierrez i Lucho Capra.

Paquito i Diaz Trophy WPT Barcelona

Wygrywając 6 / 2 6 / 1 w mniej niż godzinę, Paquito Navarro i Matias Diaz są z pewnością najbardziej cenionymi graczami na profesjonalnym torze. Są Hiszpanami i dużo dają opinii publicznej.

Ale zanim porozmawiamy o finale, wróćmy do dwóch nowych par świata, które tak wiele mówiły:

Hiszpańska para Juan Martin Diaz (JMD) i Juani Mieres oraz argentyńsko-brazylijska para Fernando Belasteguin i Pablo Lima.

Germani i Lamperti WPT z Barcelona 2015

Hiszpańska para przegrała w ćwierćfinale z Lampertim i Allemandim w małych setach 2 (6 / 2 6 / 3). To oczywiście wyczyn dla pary świata 6e, ale także koniec panowania w tej chwili dla byłego numeru JMD 1 World. Ze swoim nowym partnerem będzie musiał pracować i uczyć się lepiej grać razem, aby pójść dalej. Mają oczywiście wszystkie karty w rękach, aby przejść bardzo daleko.

Ponadto światowa para 2e nie jest gotowa do powrotu do biznesu. Jest naprawdę zdenerwowana z powodu kontuzji. Pablo Lima, nowy partner Fernando Belasteguin, doznał kontuzji podczas WPT. Kontuzja, która może opóźnić o kilka tygodni zwycięstwa oczekiwane przez tę parę.

W końcu to Paquito / Diaz, a zwłaszcza Gutierrez / Capra, udało się wykorzystać formy lub kontuzje jednego lub drugiego, aby przejść do finału. Przypomnij sobie, że para Gutierrez / Capra jest obecnie światową parą 9e. Ma ogromny potencjał i mogliśmy go zobaczyć regularnie pod koniec tygodnia.

las siostry zawsze pasuj do góry!

Niespotykany finał, ale „bliźniacy” są już gotowi pokazać, że nie ma miejsca na konkurencję. A jednak ...

Mapi i Majo Alayeto mieli ogromne trudności z dotarciem do finału i wygraną. Już w półfinale nie zaszło daleko.

W finale przeciwko Cacie Tenorio i Victorii Iglesias walka była trudna, z poziomem tak wysokim, że dogonił trochę tak finalnego człowieka (4 / 6 6 / 2 7 / 5).

U kobiet, podobnie jak u mężczyzn, jest coraz więcej zawodów i chcemy ich więcej!

Franck Binisti - Padel Magazyn

[box type = ”info”] Pablo Lima, towarzysz podróży Bela, potwierdza, że ​​nie będzie mógł uczestniczyć w WPT w San Fernando od 5 do 12 kwietnia z powodu problemów z barkiem. Hiszpan Willy Lahoz i obecny numer 14 na świecie (w parach) będą więc partnerem Beli przez co najmniej dwa kolejne tygodnie. [/ Box]

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.