Mówiliśmy Ci o tym kilka dni temu, pierwszy turniej padel oficjalny fotel odbył się 17 lutego. Sześć par spotkało się w Nicei, aby zagrać w tym pierwszym turnieju. Chociaż większość graczy pochodziła z Lazurowego Wybrzeża, niektórzy przybyli z daleka. Dotyczy to w szczególności Sébastiena Hussert-Waltera, który pochodził z Alzacji. 

Turniej odbył się w dwóch pulach po trzy drużyny. Po zakończeniu meczów grupowych pierwsza z dwóch grup zmierzyła się ze sobą, a także druga i trzecia. Mecze rozgrywane były „Punto de Oro” i super tie-breakiem w trzecim secie.

Pod względem wyników wygrali Laurent Giammartini (były numer 1 świata w tenisie na wózkach) i Jean Marc Keghlian. Sebastien Hussert-Walter podkreśla: „Były bardzo wyrównane mecze, które były rozgrywane w super tie-breaku, było bardzo konkurencyjne. Myślę, że poziom pomiędzy pierwszymi trzema zespołami był stosunkowo bliski. » 

Sposób działania wzorowany na Hiszpanii

Sebastien Hussert-Walter wyjaśnia: „Na tę pierwszą edycję rejestrowaliśmy się indywidualnie, nie znając naszego partnera. Organizator postanowił rozlosować skład par po przybyciu zawodników. Pomysł polegał na próbie trzymania się tego, co robi się w Hiszpanii, to znaczy wzięcia pod uwagę trudności w zrównoważeniu debat. W Hiszpanii istnieje orzeczenie o niepełnosprawności. Jeśli wezmę mój przykład, nie mam brzucha, więc nie mam podpórki na nogi, będę wart minimum punktów. Z drugiej strony ktoś, kto jest amputowany lub ma pasek na brzuchu, ma więcej możliwości mięśniowych i dlatego będzie wart więcej punktów. 

Tak więc w Hiszpanii para nie może przekroczyć pewnej sumy punktów. Tutaj staraliśmy się zrobić to samo, dzieląc graczy na dwie różne czapki. Hiszpanie idą jeszcze dalej, ponieważ zawodnik, który chce zagrać na tamtejszym torze, musi najpierw zostać sklasyfikowany przez lekarza specjalistę. »

Wydarzenie ujawnione

Wydarzenie sportowe spotkało się z doskonałym rozgłosem w mediach. Rzeczywiście, France 3 Côte d'Azur udał się do klubu tenisowego Combes, aby sporządzić sprawozdanie na tym wydarzeniu. Sebastien zwrócił uwagę: „Wspaniale, bo mieliśmy widoczność, są ludzie, którzy przyszli. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że podczas pierwszego turnieju mamy tyle dynamiki wokół tego wydarzenia.

Ten pierwszy turniej wrócił nawet do Didiera Deschampsa, który przemówił wiadomość wsparcia wszystkim graczom.

Thomas Jay

Po prawie 15 latach kołysania się w tenisie, stałem się absolutnym fanem jego kuzyna, padel. Od prawie roku gonię za małą żółtą piłeczkę kolejną rakietą, ale z taką samą pasją! Z siedzibą w Lyonie, zamierzam zapoznać Cię lepiej z padel w regionie i na poziomie krajowym.