Członek zarządu TC Bandol, Richard Quatrini, poświęcił czas, aby odpowiedzieć na nasze pytania dotyczące klubu i Cupra Padel Point Tour które odbyło się tam w ten weekend.

TC Bandol, fundacja, która wywołała kontrowersje

Padel Magazine : TC Bandol to klub, który nie jest nowy, jak powstał? Kiedy została założona?

Ryszard Quatrini : „TC Bandol zostało założone w 1986 roku, do tej pory istniał wspaniały kemping w wymarzonej lokalizacji, wtedy było to kontrowersyjne, ale to była wola ratusza w błogosławionej erze tenisa. »

Padel Magazine :Ile masz kortów tenisowych? A przede wszystkim ile utworów padel ?

Richard : „Dzisiaj mamy 6 kortów tenisowych, z których jeden jest ceglany… I 4 korty tenisowe. padel (patrz poniżej). »

„Ludzie przyjeżdżają z daleka, aby cieszyć się klubową atmosferą i otoczeniem”

Padel Magazine : Teraz skupmy się na części padel. Otoczenie jest idylliczne do grania, czy odkąd zainstalowano te boiska, poczułeś pewien entuzjazm pod względem rezerwacji lub frekwencji?

Richard : „Trzy lata temu postanowiliśmy zbudować dwa tory i usunąć kort tenisowy.
Biorąc pod uwagę wzbudzony entuzjazm, szybko pojawił się pomysł zrobienia dwóch nowych. Z zastrzeżeniami blokowymi stało się to koniecznością.

Populacja jest zróżnicowana, przychodzą do nas ludzie, którzy nigdy nie grali w tenisa i to dobrze… to nas „trochę odkurza”.

Stoki są pełne późno w nocy… podobnie jak bar. O 4 łatwiej załatwiamy się przy drinku, aby powtórzyć mecz. A więc prawdziwe szaleństwo wśród Bandolais i turystów.

Możliwe są wypożyczenia lub subskrypcje, a ludzie przyjeżdżają z daleka, aby cieszyć się atmosferą klubu i otoczeniem. W sercu stoków urządziliśmy bar lub chatę ze słomy na imprezy i turnieje, z muzyczną atmosferą, grillem, imprezami itp…”

Bar-lub-Paillote-TC-Bandol

Cupra Padel-Point Tour…lub „Żyj moim życiem jako zawodowy gracz”

Padel Magazine : Powitałeś Cupra Padel Point Tour w ten weekend, ale w jaki sposób nawiązano kontakt z organizacją na wyższym szczeblu?

Richard : „Cupra skontaktował się z nami, ponieważ etap ich trasy (Perpignan) został odwołany, od razu powiedzieliśmy tak, uwielbiamy, gdy sprawy się zmieniają… Myślę, że poprosili kilka klubów, ale inni byli niezdecydowani. Właśnie wyjaśniono nam proces, ktoś przyszedł zobaczyć na miejscu i ruszyliśmy. »

Padel Magazine : Jakie wnioski można wyciągnąć z tego weekendu w barwach Cupra Padel-Point Tour ?

Richard : „Wydarzenie Cupra było świetne. Super organizacja, kolorowe zestawy, animacje, kliniki przeciwko profesjonalnym graczom, loteria, mnóstwo prezentów...
Amatorzy byli rozpieszczani jak zawodowi gracze, to było trochę jak „żyj swoim życiem jako pro gracz”.
Ludzie na górze też, przyjaźni, dostępni, dynamiczni. Zwróć uwagę, że profesjonalni gracze, którzy mieli P1000 w Aix, wrócili wieczorem, aby z nami imprezować, mieliśmy prawie całą francuską drużynę. W każdym razie piękna wizytówka naszego klubu, wielu ludzi z zewnątrz go odkryło i pokochało. »

Gracze-drużyna-francja-Cupra-Padel-Point-Tour-Bandol

TC Bandol klub w „ruchu permanentnym” z ambitnymi projektami

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, jak oceniasz dotychczasową ewolucję klubu? Co przyniesie ci przyszłość?

Ryszard: « Klub jest w ciągłym ruchu, z prezesem oraz dynamicznym i zmotywowanym biurem (wolontariusze), najlepszymi trenerami (Alexandre Rusovan i nasz nowy Aurelien Grandmont, który sędziował wczorajsze zawody mistrzowską ręką), bardzo zaangażowani pracownicy. Chcemy zachować mieszankę tenisa i padel. W oba te aspekty wkładamy tyle samo energii i inwestycji.

Wśród naszych projektów w przyszłości planujemy dodać kolejne dwa lub trzy tory, zorganizować P2000 z finałem na porcie z krótkim efemerycznym, dalej ulepszać nasze instalacje i być może kiedyś zrobić scenę na bardzo wysokim poziomie, i tygodniowe kursy z padel plus zajęcia (kajak, wędrówka, dziedzictwo, wina itp.) »

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.