Robin Haziza, kapitan francuskiej drużyny kobiet i dyrektor Human Padel Otwarte, etap World Padel Tour w Tuluzie, jest obecny w Perpignan od P2000, który obecnie odbywa się na Mas.

„Bardzo ciekawy obraz”

Fakt, że nie ma Alix Collombon i Léi Godallier, nie chcąc być ofensywnym, pozwala wszystkim innym graczom wyróżnić się i pokazać, że tam są i że mogą twierdzić, że dołączają do drużyny Francji. 

Prawdą jest, że kiedy pojawia się pierwsza francuska para, jest to skomplikowane dla pozostałych, ponieważ są o krok wyżej od konkurencji. W tym drugim etapie elitarnego turnieju FFT jest to okazja dla graczy do skorzystania. 

Mamy bardzo ciekawy stół z bardzo dużymi przeciwnikami w perspektywie. 

„Zawody z bardzo dobrą mentalnością”

Kiedy Laura Clergue i Jessica Ginier wracają do biznesu, konkurencja wśród dziewcząt jest jeszcze większa. Wielu z nich może ubiegać się o drużynę Francji. Są również liczne, aby się zaangażować, zarówno we Francji, jak i za granicą. 

Laura Clergue gra z Fioną Ligi i Jessicą Ginier z Lucile Pothier, która również zmienia strony, aby przejść na prawo. To są pary, za którymi oczywiście będę podążał. Ale po raz kolejny myślę o Melissie Martin, Amelii Rivière i wszystkich innych, którzy grali dla reprezentacji Francji, miejsca będą trudne do znalezienia. 

Oczywiście Laura i Jessica mają klucze do powrotu do Team France, ale rywalizacja wśród pań jest bardziej zacięta niż kiedykolwiek. A to wszystko w bardzo dobrej atmosferze, jak marzenie kapitana. 

Robin Haziza fft padel tour człowiek padel otwarty

"Człowiek Padel Otwarte: wielkie święto padel"

Od niedzieli do wtorku prekwalifikacje i kwalifikacje na 4PADEL Z Tuluzy. Koniecznie będzie to wielka impreza dla padel trójkolorowy. Najlepsi gracze świata będą obecni w jednej z kolebek padel Francuski. JZ niektórymi z nich jestem w kontakcie. I nie mogą się doczekać, kiedy tu przyjdą. 

Ce FFT Padel Tour w Club du Mas jest trochę wyjątkowy, ponieważ mamy 29 dni od startu zawodów, a są Wild-Cards do sprowadzenia dla francuskich graczy.

A potem ten turniej jest również pierwszym dużym międzynarodowym konkursem przed tym, który odbędzie się w Paryżu. Chodzi mi o to, że wszyscy jesteśmy razem na tej przygodzie. I cieszymy się z wielkiego turnieju padel odbywają się w Roland Garros. To wielka szansa na padel français. 

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.