Romain Coirault to jeden z najlepszych francuskich zawodników powyżej 40. roku życia. Wracamy do kursu i przemyśleń tego, który w najbliższy weekend nie będzie brał udziału w Nationale 1 Interclubs…

Od tenisa do padel

„W tenisie zajmowałem miejsce -4/6, w 1998 roku (tuż po igrzyskach olimpijskich) poszedłem grać na Uniwersytecie Amerykańskim w Georgia Tech (Atlanta) dzięki stypendium sportowemu. Już wtedy była to doskonała odskocznia do osiągnięcia poziomu zawodowego. Miałem okazję zmierzyć się ze znaczącymi osobistościami, takimi jak James Blake i Mike Bryan. Następnie rozpocząłem karierę zawodową w Coca-Coli.

Po powrocie do Francji mogłem rozwijać się w ramach technologii francuskiej. W szczególności jako dyrektor ds. marketingu wprowadziłem markę LesFurets.com we Francji, zanim przejąłem LALALAB, aplikację do mobilnego drukowania zdjęć, którą następnie kupiła Clairefontaine. Niedawno założyłem Big Marius, firmę headhuntingową specjalizującą się w rekrutacji stanowisk kierowniczych i stanowisk C dla startupów.”

„Moje przejście z tenisa do padel Mając ponad 40 lat, można wytłumaczyć moją przeszłość jako tenisisty i moją pasję do sportów rakietowych. Po powrocie z USA zasymilowałem się także na poziomie 2B w squasha.

Lubię wierzyć, że nadal mogę konkurować z najlepszymi francuskimi zawodnikami, szczególnie dzięki mojej wszechstronności i temu, że mogę grać po obu stronach. Dzięki temu mogłem wziąć udział w finale P1000, grając na prawej stronie u boku Gauthiera Boutela, podczas gdy pierwotnie grałem głównie na lewej stronie. Myślę, że „wysoki poziom” we Francji pozostaje stosunkowo dostępny: wielu dobrych tenisistów drugiej rundy mogłoby po krótkim treningu dotrzeć do francuskiej czołowej trzydziestki.

Istnieje jednak ryzyko, że stanie się to bardziej skomplikowane wraz z pojawieniem się talentów pochodzących ze 100% szkolenia. padel, jak na przykład Yohan Boronad i Timeo Fonteny, którzy są bardzo młodzi i już należą do najlepszych. Będziemy także świadkami pojawienia się byłych tenisistów wysokiego szczebla. Mam na myśli na przykład Maxime’a Forcina czy Damiena Bayarda, którym w bardzo krótkim czasie udało się wyrosnąć w gronie najlepszych francuskich zawodników, niekoniecznie przekraczając próg profesjonalizacji, jeśli chodzi o podejście i przygotowanie.

Cele na rok 2024

„Patrząc w przyszłość na rok 2024: udział w Mistrzostwach Świata Seniorów+ z reprezentacją Francji jest na szczycie mojej listy. Reprezentowanie mojego kraju na arenie międzynarodowej byłoby okazją do zmierzenia się z najlepszymi zawodnikami na świecie w mojej kategorii wiekowej. Mistrzostwa Francji w wieku +45 lat są dla mnie kolejnym ważnym celem. Zawody te są okazją do pokazania, że ​​wiek nie jest przeszkodą w rywalizacji i występach na najwyższym poziomie.

Utrzymanie się w czołowej pięćdziesiątce Francji również jest moim celem, nawet jeśli będzie to trudne do osiągnięcia w dłuższej perspektywie.

Romaina Coiraulta

Jego opinia na temat N1

„Chociaż uważam koncepcję meczu drużynowego i fakt reprezentowania klubu lub regionu za oczywiście niezwykle pozytywną, uważam, że jej wdrożenie zasługuje na optymalizację. Widzimy graczy, którzy narzekają, że w N1 jest za dużo Hiszpanów, ale to właśnie ci sami gracze wykorzystują brak ram w tych rozgrywkach, aby co roku zmieniać kluby i jakoś to zniekształcają. Kluby też nie wydają się na to narzekać. Ostatecznie myślę, że to gracze, a nie kluby, są siłą napędową przybycia hiszpańskich zawodników.

Oczywiście jestem zawiedziony, że nie gram w N1, nie rozumiałem ludzkich ani sportowych wyborów Padel Dotykać. Kilka tygodni temu przeżyliśmy niezwykłą przygodę, pokonując wszelkie przeciwności losu i ostatecznie zostając wicemistrzami Francji. Wszyscy zmoczyli koszulki w niezwykłej atmosferze, ale zawodnicy reprezentują klub na weekend, wydaje się to trochę ulotne i ta trwała rotacja zasługuje na refleksję.

Oczywiście mimo wszystko życzę powodzenia Padel Dotknij dla tego konkursu, Casa Padel et palavas będzie bardzo trudno pokonać.”

Doriana Massy’ego

Nowy zwolennik padel, Fascynuje mnie ten dynamiczny sport, który łączy w sobie strategię i zwinność. znajduję w padel nową pasję do odkrywania i dzielenia się z Tobą na Padel Magazine.