Roque Roasio jest prezesemMiędzynarodowa wycieczka dla seniorów Padel (ISPT) i jest przekonany, że seniorzy są bardzo ważny wektor wzrostu dla padla.

Seniorzy są teraźniejszością

"Uważam, że rynek padla jest bardzo duży, my, którzy przeżyliśmy wspaniałe lata padla w Argentynie, w latach 90-tych, tak to widzimy: weterani to bardzo interesująca grupa wiekowa na rynku padla. ponieważ tamtejsza publiczność, oprócz wynajmowania torów do padla w klubach, kupuje wszystkie produkty, które może zaoferować rynek padel.

Oczywiście młodzi ludzie są przyszłością padla, a zwłaszcza profesjonalnego padla, ale seniorzy są obecni i myślę, że muszą mieć miejsce, na które zasługują ”.

Seniorzy i profesjonaliści

„Celem ISPT jest sprawienie, aby seniorzy czuli się traktowani jak profesjonaliści w naszych turniejach. Wciąż mamy wiele do zrobienia, zanim to się stanie, ale nam się uda.

Musimy zaoferować im usługi: owoce, napoje, ekskluzywną strefę VIP, fizjoterapię, transfery z hotelu, aby dotarli bezpośrednio do klubu i aby byli przyjmowani jak gwiazdy… oczywiście ma to koszt, ale ISPT jest na wczesnym etapie i wiem, że wkrótce będziemy w stanie świadczyć wszystkie te usługi."

Największa siła nabywcza

Całkowicie zgadzamy się z tym, co powiedział Roque. Seniorzy są grupa wiekowa o największej sile nabywczeji na ogół są skłonni zapłacić więcej za doskonałą obsługę. Mogą również, oprócz inicjowania padla z przyjaciółmi lub kolegami, oferować swoim dzieciom lekcje padla.

Postrzegając padla jako zabawne i świąteczne zajęcie, są na ogół pierwszymi, którzy po meczu wypijają drinka lub coś przekąsią, aby zjeść z przyjaciółmi i dlatego prowadzą kluby. Turnieje weteranów zawsze odbywają się w odpowiedniej atmosferze, bo ce publiczność skupia się nie tylko na wynikach i konkurencji.

Jak mówi Roque Roasio, seniorzy zasługują na więcej konkursów przeznaczonych dla nich. Kiedy francuskie mistrzostwa +35, +40, +45, +50 itd., Jak w tenisie?

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !