To jest koniec samouczków na żywo. W sobotę Julien Bondia zaproponował ostatni koncert, w którym zbliżył się do siatkówki na padlu.

Ogromne podziękowania dla wszystkich za śledzenie, a przede wszystkim aktywne uczestnictwo w samouczkach Padel, które przeprowadziliśmy w ostatnich tygodniach na żywo na naszej stronie na Facebooku. Dziękujemy wszystkim za komentarze i pytania.

Przygoda nie kończy się jednak, ponieważ możesz zadawać pytania bezpośrednio na stronie na Facebooku Padel Magazine, na stronie Julien Bondia lub na stronie Instagram JulienBondiapadel. Pytania, na które odpowiedzi będą udzielane na piśmie lub za pośrednictwem filmów objaśniających. Twoja kolej…

W sobotę tematem była siatkówka plażowa. Jedno z najczęściej używanych uderzeń w naszym sporcie, ponieważ pozwala nam przejąć psychologiczną przewagę nad naszymi przeciwnikami. Niezależnie od tego, czy jest to atak, czy przygotowanie, jest to uderzenie, które różni się bardzo w zależności od czasu, wysokości i miejsca uderzenia.

„W Padel zabrania się popełnienia błędu w serwisie, podczas powrotu i podczas pierwszego końca!”

Ten wykrzyknik pozwoli ci zbudować swój mecz i twoje punkty. Co oznacza pierwszy koniec? Może to nastąpić natychmiast po zakończeniu usługi lub w punkcie. Robisz Bandeję lub roztrzaskujesz, następny lot jest uważany za pierwszy koniec. Musi zawsze wchodzić w pole, jeśli zastosujesz tę regułę, twoja gra będzie bardziej wydajna.

Technika

 • Pozycja oczekiwania będzie wyższa niż na dole toru. Pala przed nami, na wysokości klatki piersiowej.
 • Jak zawsze, gdy tylko piłka zostanie dotknięta przez naszych przeciwników, odzyskamy wsparcie, ten mały skok, który pozwala nam mieć taki sam czas reakcji w prawo lub w lewo.
 • Podczas przygotowania łokieć będzie przechodził blisko naszego ciała.
 • Przygotowanie będzie krótkie, pala nieco przed nami, sito skierowane w stronę naszych przeciwników.
 • Szczyt naszej palety powinien zawsze znajdować się nad nadgarstkiem.
 • Niedominująca ręka zostanie wykorzystana do zrównoważenia ciała, a podczas przygotowania do orientacji naszej piłki.
 • Praca nóg jest ważna. Będziemy musieli skończyć na palcach i zgiętych nogach, aby zwiększyć kontrolę nad piłką.
 • Przednia stopa spocznie na ziemi w momencie uderzenia piłką do siatkówki.
 • Koniec gestu będzie na płaskowyżu, jeśli to możliwe powyżej poziomu siatki.

Ta technika jest dokładnie tym, którego używamy do gry w forhend i backhand.

Szybka, atakująca salwa.

Nadchodzi moment, w którym zyskujesz przewagę nad przeciwnikami. Udaje ci się wydostać je ze strefy komfortu i możesz wreszcie nadać swojej piłce więcej rytmu. Co robić ?

 • Przygotowanie będzie większe.
 • W momencie uderzenia piłka zyska większy efekt dzięki pronacji nadgarstka.
 • Uderzymy piłkę przed postawieniem przedniej stopy na ziemi.

Zaleta różnych prędkości?

Różne prędkości pisania pozwalają uzyskać dostęp do wszystkich etapów gry i przygotowania punktów.

Wolna piłka z quasi-neutralnym efektem pozwoli ci precyzyjnie umieścić piłkę, a przede wszystkim da ci czas na prawidłowe zastąpienie siatki między dwoma strzałami.

Piłka o średniej prędkości zostanie wykonana z podstawową techniką siatkówki, ale dodając efekt w momencie uderzenia. Pozwoli ci to kontynuować przygotowania, aby być zawsze precyzyjnym, ale zmieniać zróżnicowanie odbicia twoich piłek, a także głębokość. W tym przypadku konieczne będzie przyspieszenie pracy nóg, aby szybciej odzyskać pozycję.

Wreszcie, fastball zostanie użyty po utworzeniu otworu. Po tym locie trzeba zbliżyć się nieco do siatki.

Zarządzanie

Właściwe ustawienie piłki jest ważne dla reszty punktu. Jak wybrać najlepszy kierunek? Zależy to od wielu czynników, a przede wszystkim od każdego. Jednak w zależności od tego, gdzie uderzysz piłkę, bezpieczniej jest grać w kierunku takiej lub takiej strefy:

 • Lot uderzony przed tobą będzie łatwiejszy w kierunku poprzecznym.
 • Uderzona salwa na wysokości ciała będzie skuteczna w środku.
 • Siatkówka uderzona lekko za ciałem zostanie zapewniona, jeśli będzie rozgrywana równolegle.

Przygotowanie punktów obejmuje organizację lotów. Nie spiesz się. Poświęć czas na przesuwanie przeciwników do przodu, do tyłu, na boki, niech grają przed nimi lub za nimi, z oknami itp. ... staniesz się znacznie bardziej precyzyjny w grze, a wynik nie będzie długo oczekiwany . Nadaj zakręty swojej siatkówce, nie rozgrywaj ich wszystkich w linii prostej, bądź milutki przy piłce, nie próbuj jej zranić za każdym razem, gdy ją dotkniesz, a przede wszystkim naucz się pozwalać palowi pracować.

Ostatnia rada: Znajdź prawidłową pozycję oczekiwania netto. Dobra strefa komfortu pozwala prawidłowo wykonywać salwę, zakrywać kąty i unikać płatów.

@+

Samouczek Padela - mucha

Samouczek Padel na żywo z Julienem Bondią - muchą

Opublikowany przez Padel Magazine w sobotę 16 maja 2020 r

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielką padla na Teneryfie. Jest założycielem AvantagePadel.net, oprogramowania bardzo popularnego wśród klubów i graczy Padel. Felietonista i doradca, pomaga ci grać lepiej dzięki licznym samouczkom.