Jérémy Scatena zostaje uruchomiony w kierunku nowych celów. Po nieregularnym sezonie 2021 wydaje się, że Scat odrodził się na międzynarodowej scenie z Adrim Mercadalem –aw szczególności jego tytuł w Doha-, a krajowa z Adrienem Maigretem.

Nowy Scat

Padel Magazine : Jérémy Scatena, w 2022 roku: nowa przygoda, nowa gra, a
nowy partner? I wyniki!

Jérémy Scatena: Na pewno nowa przygoda, zwłaszcza z premierą Premier Padel, turnieje FIP i APT. Rok będzie pracowity. Tak, zagram z Adrianem Mercadalem, myślę, że to skojarzenie, które przetrwa. Ma cechy, których szukam u partnera. Oprócz naszych pierwszych wyników, w szczególności naszego zwycięstwa w Doha Gwiazda Fip pozwalają nam się odświeżyć pod względem punktów i klasyfikacji.

Padel Magazine : Co zmieniło się między Scateną przed 2021 a dziś? W zachowaniu, grze? Co najbardziej ewoluowało?

Jérémy Scatena: Przede wszystkim, zmieniając tory, musiałem poprawić swoją grę, w szczególności bardziej broniąc się i będąc trochę bardziej cierpliwym w starciu, ponieważ mieliśmy bardzo mało szybkich warunków na APT w 2021 roku. Myślę, że moje zachowanie trochę się zmieniło, jestem spokojniejszy, bardziej opanowany, ale nie wiem, czy będę dalej podążał tą ścieżką. Muszę być sobą i czasami przechodzi to przez trochę „zapłonu”!! Myślę, że poczyniłem postępy w moich słabych punktach, szczególnie w obronie i krótkiej grze, na pewno grając z takim graczem jak Adrien Maigret, niekoniecznie widać to (Śmiech).

„Oprócz podniesionych szortów, Thomas Leygue…”

Padel Magazine : Widzieliśmy w niektórych komentarzach podczas twojego związku z Adrienem Maigretem, że niektórzy nie wierzą w dłuższej perspektywie? Co myślisz ?

Jérémy Scatena: Nie wiem, jak długo to potrwa, ale oczywiste jest, że jestem zaangażowany na torze międzynarodowym, a Adrien na torze francuskim. Co do zachowania to uważam wręcz przeciwnie, że wszystko idzie dobrze, te narzekania po usterce mi nie przeszkadzają, a moje kieszenie powietrzne, szczególnie na ostatnim P2000, Adri dobrze sobie z nimi poradziły. To, co może być dla nas trudne do opanowania, to różnica w poziomie gry z jednej gry lub zestawu do innej.

Padel Magazine : Benjamin Tison niedawno ogłosił: Thomas Leygue przyszły francuski numer jeden, co myślisz ?

Jérémy Scatena: Jestem tak świadomy, że wysyłam mu dziewięć wiadomości tygodniowo, aby rozegrał ze mną FIP-a lub dwie! (śmiech). A poważniej, nie sądziłem, że Thomas będzie rozwijał się tak szybko, to imponujące, co robi! Szczerze mówiąc poza podniesionymi szortami, których zupełnie nie pochwalam, myślę, że stanie się świetnym graczem padel ! Benjamin może wkrótce mieć rywala w światowym rankingu.

WPT wypadło bardzo źle"

Padel Magazine : Wrócimy do poziomu osobistego, przede wszystkim do obwodów międzynarodowych. Spróbujesz zrobić wszystko Premier Padel i APT?

Jérémy Scatena: Zrobię wszystkie FIP-y i Padel Pierwszy priorytet i APT.

Padel Magazine : Wiemy, że miałeś skomplikowaną relację z WPT, która po prostu usunęła Cię z jego rankingu. Jaka jest Twoja opinia na temat tego, co się obecnie dzieje? Czy myślisz, że WPT zdoła przetrwać po 2023 roku?

Jérémy Scatena: WPT wypadło bardzo źle ze wszystkimi graczami. To, co dzieje się dzisiaj, to oczekiwanie od graczy, że będą mogli grać na innym torze niż WPT. tak Premier Padel gdyby tak się nie stało, zostałby zamontowany inny obwód.

Padel Magazine : Widzimy bardzo aktywną FFT na części padel. Dla ciebie jakie są pozytywne punkty i
elementy, nad którymi trzeba jeszcze popracować?

Jérémy Scatena: Tak, rzeczywiście FFT popycha padel i udało jej się zorganizować w tym roku imprezę w Roland-Garros, która dla mnie przyniesie padel w innym wymiarze. Szczerze, nie zdaję sobie sprawy, że zagram w Roland-Garros w lipcu!

Istnieje również sporo FIP-ów, w tym dwa złote FIP-y we Francji, która również jest osią rozwoju. Chciałem również podkreślić wspaniałe wydarzenie, które odbyło się za pośrednictwem Yanna Auradou i FFT, aby podzielić się chwilą padel z najlepszymi graczami w regionie między półfinałem a finałem P2000. Wszyscy zawodnicy uczestniczyli z motywacją, wspaniale jest dzielić się naszą pasją z najmłodszymi. Punkty do poprawy są głównie na torze francuskim, dlatego stworzyliśmy stowarzyszenie graczy padel Francuski, aby móc się zaangażować, móc proponować obszary do poprawy, a nie tylko krytykować.

chudy scatena

100 najlepszych goli

Padel Magazine : Porozmawiajmy o stowarzyszeniu graczy padel. Pierwotnie stowarzyszenie to zostało utworzone, aby reprezentować kilku profesjonalnych graczy padel Francuski. Jednak niektórzy są zaskoczeni, widząc, że to stowarzyszenie w końcu chce reprezentować wszystkich konkurentów, a przynajmniej znaczną ich część. Czy nie próbujemy jechać za szybko?

Jérémy Scatena: To stowarzyszenie ma na celu poprawę warunków graczy padel Francuski we francuskich turniejach. Chcemy współpracować z FFT, aby poruszyć wszystkie problemy, na jakie napotykają gracze w turniejach. Wykorzystamy formularz ankiety, aby przedstawić prośby zgłaszane przez największą liczbę graczy. Mamy również nadzieję, że uda nam się zorganizować coroczne wydarzenie, m.in padel amatorsko i wypoczynkowo ale tam awansuję, trochę to jeszcze nie jest aktualne.

Padel Magazine : Wreszcie Jérémy Scatena w 2022 r. i na nadchodzące lata: jakie są Twoje cele?

Jérémy Scatena: Mój cel jest bardzo jasny, chcę ponownie znaleźć się w gronie 100 najlepszych graczy na świecie i być numerem 2 we Francji. Nie dam sobie terminu, ale bez kłamstwa, od 2022 byłoby pięknie!

Z jego nazwisk możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielojęzycznym pasjonatem sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jest międzynarodowym dżentelmenem Padel Magazine. Często można to zobaczyć na różnych międzynarodowych zawodach, ale także na najważniejszych francuskich imprezach. @oczkopadel na Instagramie, aby zobaczyć jego najlepsze zdjęcia padel !