Skoncentruj się na Seif Abusena, jednym z najlepszych graczy w padel Egipcjanie, ale też jeden z założycieli Padel Pod, największa sieć klubów w padel w Egipcie. Wraca do CUPRA FIP STAR O ZACHODNI KAIR i rozwój padel dans son płaci.

Egipcjanin również stawia zakład, ten, który padel wkrótce stanie się sportem olimpijskim.

8 turniejów międzynarodowych w Egipcie na rok 2022

8 międzynarodowych turniejów w Egipcie jest częścią FIP TOUR z pierwszymi dużymi zawodami w Kairze.

W Egipcie stawiamy na międzynarodowe turnieje padel, ale staramy się dużo inwestować w młodych ludzi. Wiemy, że to przechodzi, jeśli chcemy stać się wielkim narodem padel.

Niestety nie udało nam się dotrzeć do głównego losowania światów, które odbywały się w Katarze. Poziom się rozwija, ale widać, że na tym poziomie jest jeszcze dużo do zrobienia.

FIP STAR O ZACHODNI KAIR

Egipt, kraj rakiet śnieżnych

Egipt to kraina rakiet śnieżnych. Najlepszym przykładem jest squash. Bardzo lubimy tutaj squasha. Są niesamowite zawody, a nawet przed piramidami.

Myślę że padel może przewyższyć squasha, ponieważ jest to sport o wiele bardziej dostępny. Dlatego uważam, że w Egipcie padel może dogonić kraje takie jak Francja, a nawet zbliżyć się do krajów takich jak Hiszpania czy Argentyna. Wprawdzie jeszcze nas tam nie ma, ale czujemy, że istnieje ogromny potencjał.

Ponad 150 utworów padel i rośnie!

W Egipcie padel rozwija się bardzo dobrze. Dziś wciąż mówimy o 170 utworach padel na około 70 klubów. Podpisalibyśmy natychmiast 2 lata temu. Z naszej strony jesteśmy w 15 klubach padel na 37 utworów, a wkrótce otworzą się inne kluby.

Stajemy się atrakcyjnym krajem dla międzynarodowych graczy i widzimy to tutaj, w Kairze. Kolejną dobrą wiadomością jest wielu trenerów z Hiszpanii i Argentyny, którzy do nas przyjeżdżają. Jest duża potrzeba.

Jest to konieczność, szczególnie dla młodych ludzi, którzy są nowicjuszami w tym sporcie i których należy nauczyć właściwych ruchów.

Seif Abusena Ahmed Ghatwary egipt fip gwiazda o zachód

Mój zakład: padel będzie olimpijski przed squashem

Jak już wspomniałem, squash w Egipcie jest bardzo popularny. A jednak założę się, że padel będzie na igrzyskach olimpijskich przed squashem. Ponieważ w przeciwieństwie do squasha, padel jest sportem bardzo przystępnym. Dlatego stanie się bardzo popularnym sportem.

Myślę, że dla Los Angeles 2028, padel ma wszelkie szanse, aby w końcu stać się sportem olimpijskim!

Aby zobaczyć cały wywiad, to się dzieje ICI :

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.