Laura Clergue, konsultant Canal Plus i były numer światowy 46, lubi dzielić się z Wami różnymi wskazówkami, które przekazano mu w Hiszpanii, dotyczącymi technicznych i taktycznych aspektów padel. Po pierwszym samouczku dotyczącym usługi chciała zrobić samouczek na temat swojego ulubionego ruchu: opuszczania okna, lepiej znanego jako Bajada.

Te wskazówki mogą być przydatne na każdym poziomie, aby zwiększyć wydajność bajada i w ten sposób potencjalnie zdobywać punkty z tyłu pola.

Istnieje kilka stylów bajadas, myślimy o Fernando Belasteguinie (raczej płaskim), ale także o ostrze autorstwa Paquito Navarro (ze świetnym skutkiem). Potężna broń tych dwóch gwiazd padel, każdy z określoną techniką.

W tym samouczku Laura wyjaśnia najskuteczniejsze opuszczanie szyby, podsumowane w punkcie 6 wskazówki. Najpierw omawia przejście do piłki, a następnie sugeruje, jak dostosować się tuż przed uderzeniem. Bardzo ważne jest, aby znajdować się w odpowiedniej odległości od piłki, wyjaśnia, jak łatwo to osiągnąć.

Na koniec daje wskazówki dotyczące momentu uderzenia tak, aby było ono wykonane od góry do dołu poprzez przeniesienie ciężaru ciała na piłkę, a kończy radą, jakie jej ulubione miejsca na boisku mogą zaskoczyć przeciwnika.

Aby zobaczyć samouczek bajada autorstwa Laury, tuż poniżej: