Wywiad z Andreą Filippo Rosso, założycielką SPORTOWY, system oceny fizycznej i psychicznej.

Przemysł padel w Europie wzrosła wykładniczo. Dziś zagraj padel między przyjaciółmi całkowicie wróciło do normy. Do tego stopnia, że ​​w ostatnich latach wiele kortów tenisowych, a nawet całych klubów przeszło transformację i ewolucję, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na korty tenisowe. padel.

Dzisiaj, padel wydaje się być sportem bardziej włączającym niż jego kuzyn, tenis, który na ogół wymaga inicjacji od dzieciństwa, aby rozwinąć karierę zawodową. Od długiego czasu SPORTHYPE rozwija know-how w zakresie analizy danych w dziedzinie tenisa. To know-how zostało niedawno dostosowane do padel, o specyficznych cechach, wynikających ze specyfiki tego sportu.

Analiza nowego gracza i jego występów

Dzięki szybkim i łatwym do wypełnienia formularzom oceny dla trenerów oraz zastosowaniu
systemy online przystosowane do smartfonów, możliwe jest stworzenie portfolio danych dla graczy. Cel: poprawa podejścia i wyników w tym sporcie. Być może dla niektórych ostatecznym celem jest zostanie zawodowym graczem.

Tym, co robi różnicę, poza gromadzeniem danych, są modele statystyczne, które je następnie wykorzystują. Dzięki wykorzystaniu zmiennych dotyczących jakości strzałów zawodnika i jego ogólnych umiejętności możliwe jest prześledzenie trendu wzrostowego i utrzymanie go pod kontrolą przez miesiące lub lata, dokonywanie porównań pomiędzy grupami zawodników i tworzenie punktów odniesienia (benchmarku) dla ocena.

Jest wiele innych elementów, które są przydatne zarówno dla zawodnika, jak i trenera, aby zrozumieć, czy konieczna jest interwencja, a zwłaszcza w jakim obszarze. Wpisuje się to również w perspektywę zapobiegania urazom: struktura fizyczna (biometria), tętno, analiza pocenia się i nawodnienia.

Podejście na jutro

Aby uzyskać bardziej wiarygodne i obiektywne dane, firma SPORTHYPE opracowała prototyp inteligentnej rakiety ze zintegrowanym akcelerometrem, który zapewnia graczowi informację zwrotną na temat siły uderzenia w G: przy każdym strzale musi ona mieścić się w określonym zakresie, aby aby nie pogorszyć dokładności.

Rakieta została zaprezentowana i przetestowana podczas akcji charytatywnej Padel Dzień zorganizowany w Turynie przez Sport Innovation Hub Italia, a inne testy przeprowadzono z Alessandro Ossolą, paraolimpijskim biegaczem i założycielem Inclusive Padel Wycieczka.

System analizy kart wyników SPORTHYPE został opracowany na platformie internetowej, aby zaoferować prostą, ale użyteczną usługę klubom i akademiom, które już dziś chcą zwiększyć swoje szanse na odkrycie przyszłych nowych mistrzów!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !