Stéphane Penso Załóż togę naukowca, aby przetestować antywibratory ShockOut: artykuł, który powinien zainteresować osoby cierpiące na ból łokcia.

Dziś przed zawodnikiem główne wyzwania padel jest ochrona łokcia i barku przed kontuzjami.

Palas z padel, oprócz tego, że są cięższe od rakiet do tenisa, squasha czy badmintona, to także te, które emitują najwięcej wibracji (z wyjątkiem peloty baskijskiej). Firma ShockOut od wielu lat zajmuje się tym zagadnieniem, dzięki czemu udało jej się udoskonalić i udoskonalić całą gamę innowacyjnych produktów.

Wyższa Szkoła Techniczna Inżynierów Przemysłowych Politechniki w Madrycie przeprowadziła badanie dotyczące funkcjonalności amortyzatorów ShockOut. Doszła do wniosku, że opatentowane przez firmę amortyzatory mają „realne zastosowanie jako element antywibracyjny”.

A jakie było badanie? (uważaj, to bardzo techniczne!)

Otóż ​​dzięki pełnej analizie testów dynamicznych odpowiedzi oscylacyjnej ram z amortyzatorami i bez amortyzatorów uzyskano wyniki FRF (Frequency Response Function).

Na podstawie tej obserwacji przeanalizowano modułowość częstotliwości, integrując ważenie i analizę w oktawach określonych w normie UNE-EN-ISO 5349.Zmierzone wibracje mechaniczne i ocena narażenia ludzi na wibracje przenoszone przez ręce ””(Kwiecień 2002).

W czasie badania używano zarówno twardych, jak i miękkich gum gumowych. Po testach dynamicznych różnych modeli zaobserwowano, że wszystkie palas wibrowały, co jest normalne, biorąc pod uwagę, że ramy są „bryłami odkształcalnymi”. Z kolei rejestrowano zachowanie dynamiczne i przeprowadzono analizę porównawczą poziomu drgań po zastosowaniu antywibratorów. W tym celu zinterpretowano uzyskane w badaniach funkcje odpowiedzi częstotliwościowej (FRF), które potwierdzają dużą przydatność tych „tłumików”.

Różne porównania wykazały, że wbudowanie amortyzatorów w otwory powoduje zmniejszenie poziomu przyspieszenia drgań w uchwycie, a co za tym idzie, szkodliwego wpływu tych drgań. Porównanie jest zatem oczywiste; poziom drgań emitowanych przez rakiety z antywibratorami ShockOut i bez nich oraz uzyskane wyniki wykazały, że we wszystkich przypadkach przyspieszenie modułowe (RMS) wynosi znacznie niższe, gdy uwzględnione są wstrząsy.

Jakie są zalety tych środków antywibracyjnych?

Zaintrygowani zaletami tego nowego systemu chcieliśmy dowiedzieć się więcej, a od ShockOut ujawniliśmy niektóre z jego głównych funkcji:

  • Redukcja wibracji: dzięki temu unikalnemu systemowi firma zapewnia redukcję oscylacji do 92%!
  • Optymalizacja : amortyzatory umożliwiają zmianę równowagi podniebienia. Zastosowane na górze rakiety mogą wpłynąć na jej działanie, a tym samym pozwolić na zwiększenie mocy lub większą kontrolę, jeśli zostaną umieszczone w kierunku rączki. Mogą również obramować słodki punkt (obszar centrowania) w celu jego powiększenia lub umieścić w rogach, dzięki czemu powierzchnia uderzająca nabierze większego napięcia.
  • Komfort: dużą poprawę uderzenia widać po zamontowaniu amortyzatorów na palu, szczególnie gdy są umieszczone w górnej części (moc/przemoc). W tym przypadku zauważymy nie tylko zanik wibracji, ale także poprawę wrażeń.
  • Solidność : włożone amortyzatory są niezniszczalne. Zrównoważony zakup, który można przetransponować przy każdej zmianie pala.
  • Synergia : pozwalają ostrzu nabrać ciała, czyniąc je solidniejszym. Amortyzatory o cylindrycznym kształcie, umieszczone po obu stronach, sprawiają, że rakieta ma lepszą konstrukcję, jest bardziej wytrzymała, dzięki czemu pęknięcia i pęknięcia pojawiają się dłużej.
  • personalizacja : są sprzedawane w różnych kolorach. Dlatego możesz wybrać najlepszą kombinację, która będzie najlepiej pasować do kosmetyków Twojej oprawki.

Zrób miejsce na praktykę

Teraz, gdy wszystkie te elementy techniczne są dostępne, co z użytkowaniem?

Instalacja jest dziecinnie prosta. W 99% pali o profilu 38 mm nie będzie problemu z kompatybilnością, zarówno pod względem głębokości, jak i średnicy wiercenia, ponieważ ShockOut wykonany jest z plastycznego materiału, który idealnie dopasowuje się do kształtów. Tylko niektóre marki z większymi lub mniejszymi otworami nie są kompatybilne.

W większości przypadków wystarczy włożyć 4 „rzeczy” w otwory, odwrócić rakietę i postępować w ten sam sposób (pod względem umiejscowienia) z drugiej strony. Aby je usunąć, niezbędny będzie kostka (gitarzyści to docenią, dołączona do zestawu), aby umożliwić odłączenie bez ryzyka uszkodzenia.

Najpierw umieściłem ShockOut w górnej części Babolat Techniczny Viper, skoncentrowana na mocy pala w kształcie diamentu!

Babolat techniczne antywibratory viper

Wynik jest absolutnie jasny!

Nie zaobserwowano więcej wibracji (na punkcie dulce) i znacznie poprawił komfort gry. Dodatkowo zwiększyłem siłę uderzenia dzięki dodaniu tych kilku mile widzianych gramów!

Następnie włożyłem antywibratory na spodzie Counter Vipera i rzeczywiście kontrola znacznie się poprawiła, jednocześnie wyraźnie wyciszając złe oscylacje. Jeśli nie chcesz zmieniać balansu swojego komputera, nadal możesz wybrać „inteligentną” dystrybucję 50/50, ale nie jest to zalecane przez fabrykę.

Babolat Antywibratory Counter Viper

Wnioski

To niezbędny produkt dla tych, którzy chcą chronić swoje stawy i zadbać o więzadła.

Dzięki tej innowacji będziesz grać bardziej zrelaksowany, nie martwiąc się o ból podczas gry, a zwłaszcza po meczu. Dodatkowo możesz zmienić zachowanie twojego pala wpływając na strategiczne rozmieszczenie „tłumików”, zgodnie z pożądanym stylem gry.

Babolat antywibratory techniczne viper

Korzystasz z uznanego know-how firmy ShockOut, która otoczyła się najlepszymi badaczami, aby dostarczać precyzyjne dane naukowe o niezaprzeczalnych i przekonujących wynikach.

+

Niekwestionowana wydajność
niezniszczalny
Cena (14,95 €)

Le -

Adaptacja konieczna do zmiany równowagi

Dzięki Julienowi i Manu za francuski Padel Sklep za umożliwienie mi przeprowadzenia tej oceny.

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!