NOX jest podstawową marką od ponad 10 lat, z niewątpliwym znakiem rozpoznawczym – słynnym X wytłoczonym na większości sita. To firma, której nie trzeba przedstawiać, główny sponsor World Padel Tour, reprezentowana jest m.in. przez dwóch sympatycznych piłkarzy Agustina Tapię i Miguela Lampertiego oraz bliźniaków Ayaleto.

Nox New palas Luksusowa lamperti tapia alayeto 2022

Każdy z nich ma (przynajmniej) charakterystyczny pala, który opracowali zgodnie z własnymi aspiracjami i inspiracją.
Ale przede wszystkim opowiem o Seria WPT, z dwoma modelami z chwalebnymi roszczeniami.

Nox Tempo WPT

nowa NOX TEMPO WPT LUKSUSOWA SERIA 2022 to model, który nie traci swojej esencji w porównaniu z poprzednią wersją. Jest skierowany głównie do graczy, którzy szukają równowagi między kontrolą a mocą. Precyzyjny jak szwajcarski zegarek i wygodny jak aksamitna rękawiczka: tak można go nazwać.

Pala został skatalogowany jako łza, ale dla mnie jest bardzo zbliżony do okrągłego kształtu (dlatego zakwalifikowałbym go jako hybrydę). Jego środkowa równowaga i słodki punkt znajdują się nieco powyżej środka powierzchni uderzenia. Wystarczy powiedzieć, że stawiamy na najwyższą wszechstronność, dlatego model ten będzie skierowany do bardzo szerokiego grona graczy.

Jego projekt niewiele się zmienił, wciąż ten elektryczny błękit, paleta czerni i szarości oraz surowe złote logo lśniące tysiącem świateł, gdy słońce jest w zenicie.

CZAS WORLD PADEL TOUR OFICJALNA RAKIETA 2022

Główne technologie są nadal akredytowane na ten sezon 2022.

Zacznijmy od Wielowarstwowa czarna Eva. Zbudowana z kilku warstw gumy o różnej gęstości, pianka ta pozwala na optymalne rozłożenie energii na powierzchni czołowej rakiety, co pozwala na lepsze przenoszenie siły zarówno przy małej prędkości, jak i przy pełnej mocy.

Dotyk jest przeciętny, aby mieć niezbędne waty, aby wykończyć punkty z autorytetem, jednocześnie korzystając z bardzo dobrego wyjścia piłki, a sweet-spot jest nadal tak szeroki, aby usunąć niedoskonałości uderzeń.

Rama wykonana jest w 100% z włókna węglowego, aby zapewnić pewną odporność na zużycie, twarze są zamontowane w 12K dla maksymalnej wszechstronności. Należy pamiętać, że gramatura tego włókna węglowego jest powyżej średniej, aby zagwarantować wydajność i długowieczność w każdych okolicznościach.

Rakieta posiada system antywibracyjny AVS który skutecznie tłumi drgania przy uderzeniu i znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia łokcia tenisisty.

Ten model wykorzystuje również to, co nazywa Nox Nierówna powierzchnia, powłoka o strukturze reliefowej, która pomaga generować więcej efektów. Stworzony przy użyciu wstępnie uformowanego plastiku o strukturze plastra miodu, jest szczęśliwym środkiem między gładkimi powierzchniami a nadmiernym 3D.

Ten nowy Tempo wyposażony jest w nowy wymienny system paska na nadgarstek SmartStrap co pozwala na jej bezproblemową zmianę, gdy kwestie higieniczne stają się naglące lub gdy rakieta musi zmienić właściciela. Ta ostatnia to klasa premium, ponieważ jest przesuwana i wyściełana.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że ten pala oczywiście zachowuje duszę serii Tempo, zapewniając niesamowite wrażenia kontroli i niezrównaną grywalność.

Nox Nerbo WPT

NERBO LUKSUSOWY GENIUSZ 18K

Teraz spójrzmy na inny model z oficjalnej oferty WPT, Nerbo, palacz o silnym charakterze, wymierzony w piękny kwiat napastników. Rzeczywiście, mamy do czynienia z jedną z rakiet padel najpotężniejszy i najbardziej wpływowy na rynku. Wiadomość dla przyszłych kupujących, którzy przyglądają się temu modelowi: przeczytaj, co dalej!

Przede wszystkim, jakie zmiany w porównaniu z Tempo?

Pozwól kształtować – kształt jest ważny, bo definiuje WIELE czynników. Nerbo WPT ma kształt rombu, co oznacza, że ​​jego równowaga będzie w czołówce.

Saldo – ten ostatni jest menadżerem rakiety, maszyną do jazdy i podżegaczem. Im wyższy balans, tym więcej będziesz miał perkusji, a mało kto ją przyswoi, tym większą będziesz miał precyzję (ale i tak trzeba będzie poflirtować ze słodkim punktem).

Słodki punkt – jest znacznie wyższy w porównaniu do centrum pali. Pamiętaj, że najskuteczniejsze miejsce na uderzenie piłki to najlepszy punkt. Dzięki swojemu kształtowi i wysokiemu punto-dulce, ta rakieta pozwoli ci mieć dużą moc, pod warunkiem, że masz doskonałą technikę, aby w pełni wykorzystać ten potencjał, który tylko czeka na odblokowanie.

Ten model jest nadal wyposażony w słynne jądro zwane Wielowarstwowa czarna Eva, który jest kombinacją warstw o ​​różnej gęstości. Warstwa zewnętrzna ma większą gęstość, aby poprawić moc przy bardziej agresywnych strzałach, podczas gdy warstwa wewnętrzna jest bardziej miękka, aby pomóc przyspieszyć przy wolniejszych strzałach.

Efektowna powierzchnia jest tym razem wykonana z włókna szklanego. 18K węgla (siedem warstw materiału wokół gumy). Maksymalna sztywność i lekkość dzięki temu przeplatanemu karbonowi. Dodaj to do gumy najnowszej generacji, a otrzymasz jedną z najskuteczniejszych rakiet na rynku, gdy par 3 są w zasięgu.

Inne wspólne cechy są zawsze obecne, a mianowicie DCS co gwarantuje równomierność każdego uderzenia w momencie uderzenia,AVS, ten domowej roboty antywibrator, który jest umieszczany na zewnętrznych powierzchniach mostu i który niszczy złe fale, a także wymienny pasek na nadgarstek SmartStrap z optymalnym komfortem i powierzchnią o strukturze plastra miodu Nierówna powierzchnia który obejmuje 100% twarzy.

Wnioski

La Nerbo wpt jest SPECJALNIE zaprojektowany dla agresywnych graczy, którzy chcą wywierać presję na swoich przeciwnikach, pozostawiając wszelkie poczucie komfortu w szatni. Ograniczający, ale precyzyjny, oferuje moc, którą po prostu trzeba okiełznać i absolutną stabilność. Wszystko to sprawia, że ​​odniesienie do zredukowanego punto-dulce jest ultrawydajnym modelem, pod warunkiem, że masz rękę i technikę, którą możesz naśladować.

La Tempo WPT jest jego doskonałym przeciwieństwem, jak widzieliśmy z jego formy, równowagi i pobłażania. Jest to pala skierowany do cierpliwych graczy, którzy szukają wygody i zwrotności oraz powiększonego sweet-spotu. Nie będzie tak bardzo karany w ataku, ale w porównaniu do Nerbo, wciąż jest o dwa wcięcia poniżej.

Każdy ma swój własny model i nie ma wątpliwości, że Tempo znajdzie swoich odbiorców dzięki wygodzie i wszechstronności, natomiast Nerbo spodoba się doświadczonym graczom poszukującym nowych wymagań, które wzniosą ich na nowe wyżyny.

Podziękowania dla Manu i Juliena z francuskiego Padel Kup, aby umożliwić mi przetestowanie nowej serii 2022!

Stéphane Penso

Fan padel, Stéphane został oficjalnym testerem planety padel w Europie. Wszystko przechodzi przez jego fachowe ręce. Dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w świecie wędrówek w rakietach śnieżnych jest w stanie zeskanować Twój sprzęt od stóp do głów!