Franco Stupaczuk / Pablo Lima i Momo Gonzalez / Alex Ruiz rozpoczęli pierwszy półfinał turnieju Mendoza Permier Padel P1 przed starciem Bela / Coello vs Di Nenno / Paquito.

Stupa grał ze swoim byłym zawodnikiem, leworęcznym Alexem Ruizem. A jego były partner jest hojny na początku tego pierwszego seta. Oferuje na secie pierwszą przerwę meczu na błędach, których można uniknąć. Nie trzeba było wiele, aby Stupa / Lima wystartowała w tym pierwszym secie i wygrała 6/2. 

We wszystkich przedziałach gry Stupa / Lima gra lepiej. Popełniają mniej błędów, zdobywają więcej zwycięskich punktów i zdobywają 6 punktów przełamania, aby przekonwertować 4. 

W całym meczu Momo / Ruiz otrzymują tylko 2 break pointy, aby przekonwertować tylko jeden. 

Przekonujące zwycięstwo Limy/Stupy, którym udało się osiągnąć nowy finał po zwycięstwie Człowieka Padel Otwarty (World Padel Tour). Pablo Lima wydawał się zaskoczony, że ponownie znalazł się w finale HPO, 2 miesiące temu w Tuluzie.

Nowy finał, który pokazuje, że ostatecznie nie jest przypadkiem, że Brazylijczyka znajdujemy na tym poziomie. Miejmy jednak nadzieję, że Stupa i Lima mają lepszy mecz niż w tym finale przegranej z numerem jeden na świecie Galan/Lebron. 

Stawiając im czoła, będziemy musieli zmierzyć się z Coello/Bela, ale także z całymi ludźmi stojącymi za legendą.

statystyki meczowe padel Mendoza
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.