Franco Stupaczuk mógł powiedzieć głośno w piątek to, o czym wielu myśli szeptem, zaraz po zwycięstwie nad Martinem Di Nenno w ćwierćfinał przeciwko młodym cudownym dzieciom Tino Libaakowi i Leo Augsburgerowi.

„Bardzo, bardzo świetna para”

„Moja rada dla chłopców to nie rozdzielać się, bo tworzą bardzo, bardzo liczną parę” – zapewnił Stupa. Wierzę, że zasłużyli na szacunek wszystkich graczy, którzy grają już od wielu lat. Wciąż są bardzo młodzi, mają przed sobą ogromną przyszłość i zmusili nas do zagrania wszystkiego, co w naszej mocy padel, Martin i ja, będąc solidnymi od samego początku i nie poddając się”.

Szczęśliwi przegrani o godz Paragwaj, dwaj młodzi Argentyńczycy Libaak (17) i Augsburger (18) pokonali doświadczoną parę Rubio/Ruiz w 26/27 finału, zanim ulegli w dwóch setach swoim rodakom Di Nenno i Stupa. Ale ci drudzy, którzy obchodzili swoje 18. i 25. urodziny odpowiednio XNUMX i XNUMX marca, wiedzą, jak rozpoznać samorodki jutra.

Wkrótce z Lampertim i Rico

Libaak i Augsburger z pewnością wiele się nauczą od swoich nowych partnerów Miguela Lampertiego (44 lata) i Javiego Rico (wkrótce 25 lat). Ale nie jest pewne, czy odnajdą całą świeżość, chemię i współudział, które wykazują, kiedy grają razem.

Ale być może Stupa mówi nam, że Libaak i Augsburger są zainteresowani kradzieżą własnych skrzydeł przez jakiś czas, zanim staną się jeszcze silniejsi niż wcześniej!

Wybuchowe uderzenie Leo Ausgburgera

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.