Na konferencji prasowej o ostatnich zwycięzców Majora w Katarze, Martin Di Nenno i Franco Stupaczuk, wspominali ten niesamowity tydzień i ten zwycięstwo w finale z Sanyo i Belą.

Głównie mentalny mecz z Belą i Sanyo

Martin DiNenno:

W tego typu meczach głównym kluczem pozostaje umysł, tym bardziej przeciwko Bela i Sanyo. W gorących momentach meczu byliśmy w stanie zrobić różnicę, nawet jeśli Sanyo popełnił kilka błędów.

Musimy zachować zimną krew.

Marzymy o byciu numerem jeden na świecie. Ale nie wywieramy na sobie presji, jeśli tak nie jest. Dziś pracujemy przede wszystkim po to, by razem lepiej grać. Krok po kroku będziemy iść do przodu i wygrywać kolejne turnieje. Są kroki do przejścia. Ale tak, jednym z celów jest bycie numerem 1.

stupa nenno premier padel 2023 Katar

Katar / Emiraty Arabskie: nowa prowincja Argentyny?

Franco Stupaczuk:

Kochamy ten sport. Martin zapewnia mi dużo bezpieczeństwa w grze, jest wielkim obrońcą. Gdy jednego nie ma, jest drugi. Bardzo się uzupełniamy. Nie możesz zostać numerem jeden na świecie w pojedynkę, potrzeba dwojga.

Katar i Emiraty, to region, który mógłby być 24. prowincją Argentyny, bo to właśnie Argentyna zdobyła mistrzostwo świata (do Dubaju) a dwie argentyńskie pary spotkały się w finale Majora w Doha. (śmiech)

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.