W zeszłym miesiącu pierwsze zorganizowało Stowarzyszenie Racketlon France Mistrzostwa Francji w Racketlonie o godz Padel Horyzont Sucy-en-Brie, trwający od 18 do 19 listopada 2023 r. I padel hałasowanie staje się piątym niezbędnym sportem…

Gracze uprawiający wszystkie sporty rakietowe

Pierwsza edycja zgromadziła najlepszych francuskich zawodników na stojaku w Sucy-en-Brie, pod egidą Francuskiej Federacji Badmintona. Łącznie w klubach kl Padel Horizon i klub tenisowy Saint Maur, podzielone na kategorie samotnych kobiet i elitarnych mężczyzn.

Sylvaina Ternona i Myriam Enmer zostali wyróżnieni, po raz pierwszy w ich historii, w tych wyjątkowych mistrzostwach łączących tenis stołowy, badminton, squash i tenis. TO padel pełnił także funkcję esplanady dla centralnego kortu do badmintona i tenisa stołowego podczas końcowych etapów, co było pierwszym na świecie. Brali w nim udział także chłopcy od podawania piłek z Rolanda Garrosa, którzy przez cały weekend rygorystycznie odgrywali swoje role. W meczach pokazowych udział wzięli także francuscy mistrzowie tenisa stołowego, badmintona i squasha, z godną uwagi obecnością Patrick Chila jako ojciec chrzestny wydawnictw i pasjonat Padel przez kilka lat.

Relacje i filmy z tych meczów oraz różnych zawodników biorących udział w mistrzostwach są dostępne na stronie internetowej Racketlon Francja jak również na ich kanał na YouTube.

Racketlon

Témoignages

Fabien Veber – reżyser Padel Horyzont

„Po naszym ostatnim sezonie P2000 klub Padel Horizon jest bardzo dumny, że był gospodarzem drugich zawodów o zasięgu ogólnokrajowym: pierwszej edycji mistrzostw Francji w Racketlonie.”

Josselin Gadé – Prezes Racketlon we Francji
« Jako prezydent mam zaszczyt przeżyć to wydarzenie w ślad za Jeanem-Brice'em Montagnonem, który kierował naszym stowarzyszeniem przez 7 lat. Nasz sport nadal się rozwija dzięki silniejszej i szerszej mobilizacji, w tym zaangażowaniu regionalnemu”.

Yohan Penel – Prezes Francuskiej Federacji Badmintona

„Widzimy duży entuzjazm dla tego sportu w przypadku 4 dyscyplin, których korzenie w świecie badmintona są historyczne i które przyciągają czołowych graczy dzięki komplementarności 4 dyscyplin i napięciu meczów”.

Mandrin Mouchet – dyrektor 1er Mistrzostwa Francji

„To wielka duma oficjalnie dołączyć do rodziny mistrzów Francji. Dziękuję wszystkim zaangażowanym, wszystkim prezydentom, wybranym urzędnikom, dyrektorom, sędziom, kolekcjonerom, graczom i wolontariuszom za umożliwienie zorganizowania tego wydarzenia. Dzięki uznaniu kilka tygodni temu squasha w rodzinie olimpijskiej, rok 2023 pozostanie rokiem symbolicznym dla Racketlon. Brawo wszyscy i niech żyje Rack!”

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.