wiedzieć zmieniać tempo meczu, aby to zrobić przełącznik po naszej stronie nie pas wybrał powierzchowny, quelques voici rada kto z pewnością może pomóc Ci.

Przypomnijcie sobie mecze wielkich mistrzów, którzy stanęli pod ścianą mając wyrównaną liczbę punktów meczowych i którym udało się odwrócić sytuację i ostatecznie wyjść ze zwycięstwem. Taka sytuacja nie jest zarezerwowana dla najlepszych: można ją zaobserwować także na znacznie niższych poziomach. Ale jak zmienić rytm meczu?

Pierwszym błędem byłoby wierzyć, że w kraju, regionie, mieście czy klubie wszyscy grają w ten sam sposób. Często słyszymy, że gra francuska jest bardzo szybka, agresywna, gra hiszpańska jest wolna od błędów, gra argentyńska jest spokojna itp. W zasadzie to prawda, ale w szczegółach każdy gracz ma swój własny styl i musi umieć go wyrazić. Dlatego warto poznać grę oferowaną w różnych krajach, aby móc przeciwstawić się jej własną bronią, a nie próbować kopiować stylu innych.

Wymaga to więc przede wszystkim mistrzostwa, kontroli, doświadczenia. O to właśnie prosimy graczy, aby stworzyli własne padel, z ich pragnieniami, ze swoją techniką. Od chwili, gdy będziesz grać spokojnie i będziesz czuć się komfortowo w swoich uderzeniach, będziesz mógł zmieniać grę i oferować przeciwnikom różne rzeczy.

KONKURS KOBIET FRANCJA

Co zrobić, jeśli gra zbyt szybko?

Często tak się dzieje w Europie Północnej. Punktów jest bardzo mało, bo wszystko dzieje się bardzo szybko, a ponieważ wierzymy, że siłowanie się na rękę jest najlepszym rozwiązaniem, robimy to samo. Wyniki wyścigów? Albo zdobędziemy punkt, albo będzie faul. Kończymy niezbyt ciekawym meczem, który trwa 30 minut.

Kiedy gra zbyt szybko, należy zwolnić lub poczekać, aż pojawi się błąd. Nie proste, mówisz? W obronie staraj się nigdy nie wykonywać woleja na wysokości ramion. Siatkówka na wysokości pasa lub poniżej poziomu siatki nie pozwala na wykorzystanie mocy, więc jeśli potrafisz zmusić przeciwników do takich sytuacji, możesz zacząć działać. Jeżeli gracze mają tendencję do uderzania wszystkich Twoich lobów, pozbądź się ich na chwilę z wysokich piłek. Później możesz spróbować zmusić ich do ponownego grania wyżej, być może poczują się sfrustrowani i zaczną popełniać błędy. Jeśli grasz na świeżym powietrzu, nie wahaj się zmieniać wysokości lobów, ponieważ zawodnik może czuć się komfortowo, mając piłki wznoszące się do 7 metrów, ale będzie czuł się niekomfortowo, mając piłki na wysokości 9 metrów (patrz artykuł na temat płata świecy).

Inną taktyką byłoby „szarżowanie” na gracza, który najmniej cię rani, przez jakiś czas. Ponieważ jego jaja są dla ciebie łatwiejsze do negocjowania, możesz wtedy pozwolić sobie na atak, atak, wywarcie presji na tego, który do tej pory cię ranił.

A w sieci?

Powiedz sobie, że kiedy jesteś przy siatce, masz kontrolę nad grą.Jeśli Twoi przeciwnicy grają bardzo szybko i wcześnie przejmują piłkę, pozwól im się ekscytować. Po pierwsze, być może będziesz musiał trochę się cofnąć, oddalić od siatki, aby lepiej odczytać trajektorie. Po prostu włóż piłkę z powrotem i poczekaj na faul. Pamiętaj, że wśród amatorów zazwyczaj nie można trafić więcej niż trzech piłek z dużą prędkością z linii bazowej bez popełnienia błędu.

Jeśli natomiast masz do czynienia z zawodnikami, którzy grają dla Ciebie zbyt wolno, postaraj się jak najszybciej złapać rytm, szukając prostego pola, w którym możesz zwiększyć prędkość piłki.

„Nie wpadaj w rytm przeciwnika”

To byłoby zdanie do zapamiętania. Każda drużyna musi znać swój rytm gry, taki, który pozwala jej na komfortową grę. Przed tobą przez większość czasu znajdziesz drużyny o różnych rytmach. Od początku meczu staraj się narzucić swój rytm. Czasem to działa, czasem nie. A gdy to nie zadziała, trzeba szybko reagować, bo inaczej albo mecze miną, albo zaśniesz przegrywając z zawodnikami słabszymi od Ciebie, ale za to sprytniejszymi.

Umiejętność zmiany tempa oznacza przede wszystkim posiadanie techniki niezbędnej do dostosowania się do każdej fazy gry.Na treningu pracuj nad kontrolą piłki, a nie siłą, dzięki czemu poszerzysz swój zakres techniczny, a tym samym taktyczny, dla pięknych zmian rytmu. Iść!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.