Oto sytuacja. jestem zamieszczone w sieci podczas gdy mój partner jest w usługa. Jak powinienem przyjemność i jak agir związany z retour ?

Taktyczny artykuł redakcyjny powinien być dobrze umieszczony na początku punktu padel. Często skupiamy się na grze osoby aktywnej, czyli tej, która dotyka piłki, ale co z pasywną grą zawodnika przy siatce podczas gry serwisowej naszego zespołu?

Aby przykład był dla wszystkich jasny, to my będziemy właściwym zawodnikiem ustawiającym się przy siatce podczas gry serwisowej naszego partnera.

Pierwszy punkt

Serwer zaczyna po prawej stronie i musi dołączyć do sieci po lewej stronie. Moja pozycja wyjściowa będzie nieco pośrodku, aby pokryć jak największą część toru. Po serwisie, ponieważ gra rozpocznie się po mojej przekątnej, będę musiał pozostać w rozsądnej odległości od siatki, aby pokonać piłki w środku, podstawowe piłki po przekątnej i uzyskać dostęp do wysokich piłek. Dotyczy to wszystkich usług, które trafiałyby do okna bocznego. Jeśli Twój partner powie Ci, że będzie serwował w środku, nie wahaj się zasłonić nieco bardziej swojej prawej strony, pozostając przy podstawowej pozycji przy siatce.

Drugi punkt

Gramy teraz w „podstawowej” pozycji, a nie w stylu australijskim. Biorąc pod uwagę moją podstawową pozycję przy siatce, jeśli mój partner każe mi serwować w stronę bocznego okna, przed powrotem będę musiał pomyśleć o zasłonięciu swojej przekątnej, zbliżając się do siatki. Jeśli powie mi, żebym szukał środka, zachowam swoją pozycję bazową.

Towarzysz mojemu partnerowi w przód

W ostatnich latach obserwujemy coraz częstsze stosowanie tej taktyki. Celem jest rozpoczęcie wystarczająco daleko od siatki, aby wspinać się w tym samym czasie co mój partner. Wiemy, dokąd poleci piłka, i przed jej odbiorem zajmiemy najbardziej odpowiednią i logiczną pozycję.

A co z lobami?

Niektórzy powracający oceniają jedynie na podstawie zwrotów lobów. Inni używają ich tylko podczas drugich serwisów. Teraz, gdy już rozumiesz pozycjonowanie, nie daj się zwieść. Jeśli jesteś po przekątnej rozgrywającego, przewiduj jego grę, ustawiając się nieco z tyłu; ale uważaj, aby nie pokazać tego za wcześnie, użyj przycisku tuż przed uderzeniem piłki przez przeciwnika, w przeciwnym razie ryzykujesz podaniem.

Wspieranie napastnika i omawianie z partnerem kwestii dobrego wspinania się do siatki to ważne kroki zapewniające dobre rozpoczęcie gry i dobre trzymanie się siatki. Działania te nie są bardzo skomplikowane w wykonaniu, ale znacznie poprawiają atak. Iść!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.