Jeśli sezon 2024 rozpocznie się z parą Lebron/Galan na szczycie rankingu Premier PadelThe World Padel Tour przegrało z dwoma zawodnikami na szczycie męskiego rankingu: Agustinem Tapią i Arturo Coello.

Wyjątkowy początek sezonu

Jak na pierwszy wspólny sezon Agustin Tapia i Arturo Coello wyraźnie spełnili oczekiwania. Ci dwaj gracze o wyjątkowym potencjale ofensywnym bardzo szybko nauczyli się nastrajać swoje skrzypce. Ponieważ Tapia czuła się lepiej w obronie, a Coello był bardziej zdecydowany niż kiedykolwiek, para hiszpańsko-argentyńska miała rozpocząć rok 2023 z hukiem i wygrać wszystko na swojej drodze. Jako dowód, 9 tytułów zdobytych z rzędu na World Padel Tour. Całkiem szalone, gracze trio Pratto / Crosetti / Martin przeżyli swoją pierwszą porażkę na WPT w czerwcu, podczas finału Valladolid Master!

I na Premier Padel, po wyeliminowaniu przez Stupę i Di Nenno podczas pierwszego turnieju sezonu w Katarze, Agus i Arturo zdobyli cztery tytuły. W sumie obaj przyjaciele wygrają 15 tytułów w 2023 roku (11 na WPT, 4 na WPT) Premier Padel). To proste, nikt nie zrobił tego tak dobrze.

Trudniejszy koniec roku

Wystarczająco, aby zostać parą roku, pomimo niewielkiego załamania w drugiej części sezonu, z „tylko” 2 tytułami z 11 turniejów na WPT po zdobyciu 9/9 na początek roku. Być może nieco zmęczeni po kulistym rozpoczęciu sezonu Argentyńczyk i Hiszpan nie byli w stanie utrzymać tempa. Połącz powrót do pełnej formy Lebrona / Galana, regularność Di Nenno / Stupy i kilka błędów fizycznych, a otrzymasz parę, która pod koniec ćwiczenia okaże się znacznie mniej dominująca.

Przy mniej rozbudowanym harmonogramie na przyszły sezon wybuchowy Coello i Tapia nadal powinni boleć. Czy mogą ponownie być najbardziej płodną parą? Początek odpowiedzi w lutym!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !