Co za weekend PadelZastrzelił Saint-Etienne podczas międzykluby Ladies National 2 Konferencji Wschodniej z niewielkim zwycięstwem TC Nice Giordan (PCA) nad TC Bandol (PCA) 2:1.

Kto lepiej niż kapitan klubu Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże mógłby nam o tym opowiedzieć: Julie Pecastaing.

„Zgrany zespół, który dobrze się dogaduje”

„Nasz zespół, TC Nice Giordan, zakwalifikował się wśród 8 drużyn biorących udział w zawodach w Saint-Étienne. Przegraliśmy w finale regionalnym, ale zostaliśmy powołani do ligi.

Każdy mecz składał się z trzech meczów, a naszym celem było wygranie co najmniej dwóch. Nasz zespół składał się z sześciu zawodników: ja, jako kapitan, zajmowałem 2. miejsce w rankingu; Alexia Dechaume-Balleret, nasza zastępczyni kapitana, zajęła 35. miejsce; Ophelie Wuithier, miejsce nr 40; Emilie Guez, N 43; Kimy Barla, N 57 – ponadto już w wieku 82 lat była finalistką mistrzostw Francji do lat 18; i Émilie Guisier, N 15.

Jeśli chodzi o mecze, przez całe mistrzostwa utrzymywaliśmy stały skład: Émilie Guez była związana z Ophélie Wuithier, Alexia Dechaume-Balleret tworzyła duet z Kimy Barla, a ja sama grałam u boku Émilie Guisier.

W ćwierćfinale zatriumfowaliśmy nad drużyną Korsyki wyraźnym wynikiem 3:0.

W półfinale zmierzyliśmy się z drużyną Chambéry i pokonaliśmy ją takim samym wynikiem: 3:0.

Szalony finał…

„Finał przeciwko Bandolowi był szczególnie intensywny. Po pierwszej porażce 6/1 7/6 nasz duet złożony z Alexii i Kimy znakomicie odbił się od zwycięstwa 6/0 6/2.

W decydującym meczu zagrałem z Émilie Guisier przeciwko solidnej parze z Bandol. Po wygraniu jednego seta i przegraniu jednego seta, rozpoczęliśmy bardzo zacięty trzeci set, ostatecznie wygrywając mecz 3/7, po tie-breaku wygranym 6/9. Do zwycięstwa potrzebowaliśmy sześciu punktów meczowych. Zwycięstwo pchnęło nas do N7, a emocje na koniec były po prostu nie do opisania.