Na a ślad padel, Rozmawiamy o umieszczenie, efektyz tactique de jeu, ale rzadziej mówimy o działaniu naszego łokieć. Dziś to postawmy.

Szybkie przypomnienie: w obronie opuść łokieć, a w ataku skieruj go do góry. Jesteśmy więc przy siatce i aby dobrze sobie radzić i być jeszcze bardziej skutecznymi, ustawimy łokieć w najlepszy możliwy sposób.

Za salwy

Podczas woleja najpierw szukamy kontroli. Podczas przygotowań łokieć powinien dotykać naszego ciała, abyśmy mogli zachować zwartą sylwetkę, a następnie, w zależności od tego, jaki wolej chcemy wykonać, pozwolimy temu łokciowi odsunąć się od ciała.

Najlepiej będzie unieść łokieć tak, aby znalazł się powyżej poziomu paska. Będziemy musieli pociągnąć go w górę, abyśmy mogli urosnąć. Ta akcja, która może wydawać się niewinna, doda wartości naszej woleja, zarówno z forhendu, jak i bekhendu.

Przygotowanie blisko ciała, regulacja, uniesienie, uderzenia.

Sanyo Gutiérrez forhendowy wolej wpt 2022

Dla bandejas et viboras

W tym przypadku jest nieco inaczej. Jeśli chodzi o woleja, zaczynamy od łokcia blisko ciała, w przypadku tych dwóch stylów strzałów lepiej byłoby trzymać łokieć jak najdalej od ciała, nie przekraczając wysokości barku.

dla bandeja, ręka będzie dalej od ciała niż łokieć i wyżej niż ten ostatni. Dla viborałokieć na tej samej wysokości, ale dłoń będzie bliżej ciała niż łokieć. Ważną rzeczą jest bardzo szybkie podniesienie łokcia podczas przygotowań na wysokość ramion. Następnie regulujemy pozycję, po czym wyzwalamy strzał, który może znajdować się na wysokości oczu lub powyżej.

Lucia-Martinez-bandeja-cartri-Minorka-2022

Za hity

Tutaj znów jest inaczej. Na uderzenie może być kilka przygotowań. Albo ramię wykona pętlę od tyłu jak przy serwisie tenisowym, albo przygotujesz się jak a padelero szybko unosząc łokieć za sobą nad ramię, podniebienie nad poziom łokcia.

Następnie nadejdzie czas, aby dostosować swoją pozycję przed rozpoczęciem uderzenia palą, które przyspieszy, opadając w plecy, zanim wzniesie się możliwie najwyżej nad twoją głowę. Łokieć pozostanie wysoki.

Miguel Lamperti wygrywa FIP Rise Cordoba 2023

Akcja łokciem jest ważna dla skuteczniejszych strzałów. Precyzyjne lub agresywne woleje, bandejas et viboras, rozbija... wszystkie te strzały będą skuteczniejsze, jeśli podczas przygotowań postarasz się o prawidłowe ułożenie łokcia.

Oczywiste jest, że możesz wykonywać te różne strzały własną techniką, ale gdy Twój poziom wzrośnie, będziesz potrzebować większej wydajności, sam to zrozumiesz. Nadejdzie czas na pracę nad pozycją łokcia. Iść!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.