W tenisie jest wiele zwycięskich punktów. Silnym ciosem możesz wygrać. Wystarczy zobaczyć strzały klubowe Tsongi z jego forhendem lub druzgocące usługi Karlovika, które pozwalają im daleko sięgać w rywalizacji. Możemy jednak oszacować, że mają na swoim poziomie kilka mniej skutecznych strzałów uznanych za słabe punkty. Nie przeszkadza im to w wykonywaniu i dyktowaniu gry ich mocnymi stronami.

Au padel, nawet jeśli są wygrane punkty i czasami bardzo szybkie wymiany, to są one znacznie rzadsze niż w tenisie. Zapomnij o asach, wygrywaniu bekhendów lub punktach w 2 powtarzalnych uderzeniach rakietą. Będziemy musieli wykazać się większą cierpliwością, ponieważ wymiany regularnie przekraczają ponad 20 ruchów. I wszystkie ciosy idą tam!

Od 3 lat gra zwalnia, ponieważ oferuje więcej widowisk. Fernando Poggi, jeden z najlepszych napastników na świecie, wyjaśnia: „ że od teraz trzeba więcej pracować, aby być skutecznym napastnikiem, ponieważ decydujące uderzenia są coraz mniej w zasięgu każdego ".

Chociaż tenis procentowy jest czasem opcją płatną, wiosło procentowe prawie nie istnieje.

Franck Binisti - PADEL MAGAZINE

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.