W pierwszej dziesiątce francuskich dziewcząt przeanalizowaliśmy najlepsze postępy z wyłączeniem asymilacji i, co nie było zaskoczeniem, w pierwszej dwójce znalazły się Louise Bahurel i Marie-Amélie Dardaine…

1 – Louise Bahurel na szczycie!

Młoda Louise Bahurel jest częścią przyszłości padel Francuski. Rzeczywiście, w ciągu 2 lat udało jej się wspiąć wśród najlepszych francuskich graczy. W ciągu jednego roku przeskoczyła 14 miejsc i zakończyła rok na 10. miejscu. Należy jednak pamiętać, że Louise w listopadzie ubiegłego roku zajęła nawet 7. miejsce we Francji, co było jej najlepszym dotychczasowym rankingiem.

padel najlepszy postęp w 2023 r

2 – Marie-Amélie Dardaine: co za rok!

Marie-Amélie miała wyjątkowy rok 2023, mówiąc nam, że miała za sobą „pierwszy duży rok padel”. W rezultacie mamy 7. miejsce. Lewica ma duży potencjał i słusznie może mieć na celowniku reprezentację Francji. Niestety dla niej sezon zakończył się ciężko zerwanie więzadła krzyżowego co zmusza go do przejścia przez blok operacyjny zaplanowany na kilka dni i 6 miesięcy przestoju. Mocny cios dla Francuzki. Ale mentalność i potencjał są. Życzymy mu powodzenia w operacji i rehabilitacji.

top 3 padel najlepszy postęp w 2023 r

3 – Jessica Ginier Barbier i Lucile Pothier: nierozłączne

„Jess” powrócił do czołówki w 2023 roku zajmując 4. miejsce we Francji. Jego partnerka, Lucile Pothier, zapewnia mu stabilność, a także skacze o 6 miejsc i zajmuje 3. miejsce we Francji. Para często odnosiła sukcesy we Francji i częściej niż kiedykolwiek znajduje się w gronie pretendentów do selekcji do francuskiej drużyny podczas kolejnych międzynarodowych wydarzeń.

4 – Mélanie Ros i Tiffany Phaysouphanh

Mélanie zajęła 9. miejsce, a Tiffany zdołała zająć 7. miejsce i zakończyć sezon 2023. Należy zauważyć, że Tiffany udało się zająć 5. miejsce we Francji w październiku 2023 r., co jest jej najlepszym rankingiem.

top 3 padel najlepszy postęp w 2023 r
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.