Padel kontynuuje podbój Francji! Obecnie wchodzi w struktury ligi Centre-Val de Loire pod nazwą Loire Vallée Padel.

Trening z Cédric Carité

Ośmiokrotny mistrz Francji (ostatni raz w 2014 roku) pozwoli Padelowi odnieść sukces w przybyciu do drugiej gminy Loir-et-Cher, po jej założeniu w Vendôme.

Cédric Carité będzie obecny w Blois w tym tygodniu, aby szkolić nauczycieli i wybranych urzędników. Jego wiedza będzie niezbędna: „Dostarczę im metodę pod klucz. Będą mieli zestaw ćwiczeń i metod pedagogicznych do organizowania i animowania padla w swoim klubie lub komitecie. Mogę również doradzić przy budowie konkretnych instalacji. "

Dostępne trzy kursy

Miasto Blois wzbogaca się o 3 korty do padla, to o jeden więcej niż w Vendôme. Utworzenie dwóch zewnętrznych kortów w sąsiednim mieście jest sukcesem, co tydzień bierze udział około pięćdziesięciu uczestników.

„Wszystkie opinie ze stowarzyszeń, które rozpoczęły tę przygodę, są pozytywne. Kluby mają wszystko do zdobycia na popularności (aspekt świąteczny) i korzyści ekonomiczne. "

Cédric Carité jest przekonany, że padel pozwoli FFT ograniczyć utratę licencjobiorców odnotowaną przez dziesięć lat. „Spadliśmy poniżej poziomu 900.000 200.000 zbędnych pracowników, czyli 2012 XNUMX mniej niż w XNUMX r. Istniała pilna potrzeba znalezienia atrakcyjnych rozwiązań, aby powstrzymać ten spadek. "

„Palas” nie są już wykonane z drewna, ale można je zobaczyć w Blois.

źródło: The New Republic

Lorenzo Lecci López

Po jego nazwach możemy odgadnąć jego hiszpańskie i włoskie pochodzenie. Lorenzo jest wielbicielem pasji do sportu: dziennikarstwo z powołania i wydarzenia z uwielbienia to jego dwie nogi. Jego ambicją jest relacjonowanie największych wydarzeń sportowych (igrzysk olimpijskich i światów). Jest zainteresowany sytuacją Padel we Francji i oferuje perspektywy optymalnego rozwoju.