Kompleks padel zupełnie nowa hala, sufit wysoki na dwanaście metrów, 500 osób z różnych krajów na trybunach, gigantyczne ekrany, wszędzie dźwięk, światło, zasłony dymne, komentatorzy, transmisja relacja na żywo wszystkich meczów, sponsorów znanych nazwisk, zapierającą dech w piersiach ceremonię otwarcia, pokazy tańca, szerokie relacje w mediach, prawie dziesięć tysięcy euro nagród pieniężnych... Oraz szesnastu najlepszych graczy padel sezonu: to były składniki Masters of padel Mapa 2023 Padel Okrążenie. Ważna impreza, która odbyła się w dniach 15-17 grudnia w klubie Gammarth.

Mapa Padel Circuit zorganizował swój pierwszy pełny sezon 2023 składający się z 10 etapów w kilku klubach i regionach Tunezji. „Tor mógł liczyć na wsparcie swoich głównych sponsorów Carte Assurances i Cupra, dzięki którym zorganizowanie takiego wydarzenia było możliwe, a także na wsparcie Tunezyjskiej Federacji Tenisa i Tenisa. padel », wyjaśnia Taher Bouzayen, dyrektor Carte Padel Okrążenie. Szesnastu najlepszych zawodników sklasyfikowanych na koniec 10 etapów utworzyło pary rywalizujące w turnieju Masters, rozgrywanym w formie dwóch grup po cztery drużyny.

Chociaż para El Aroui / Elloumi dominowała w sezonie od października, to ich rywale Helali i Chouaieb zostali koronowani po zmontowane bezprecedensowe i wygrane w tym finale, rozegranym w trzech setach, ku ogromnemu zadowoleniu publiczności.

Klub Gammarth, gospodarz tej edycji Mistrza, wykorzystał to wydarzenie do inauguracji jednego z największych kompleksów wnętrz de padel na południu Morza Śródziemnego, z pięcioma kortami osłoniętymi na wysokości dwunastu metrów, jest to kolosalna inwestycja. „TO padel odnotowuje imponujący rozwój, a rozbudowa naszego kompleksu jest odpowiedzią na duże zapotrzebowanie ze strony lokalnych i europejskich graczy” – mówi Hassen Sfar, dyrektor generalny Gammarth Club.

Taki epilog tak intensywnego sezonu 2023 to idealny sposób na rozpoczęcie roku 2024!