Aby odpowiedzieć na niektóre komentarze, w których zwrócono się do nas o wyjaśnienie opinii na temat postu dotyczącego kontrowersje wokół „początkujących” graczy, których można było spotkać na Majorze... postaramy się wyjaśnić nasze przemyślenia i odpowiedzieć.

Porównać P2000 z majorem?

Wydaje mi się, że w tym poście nie mówimy o tej samej kategorii. Są P2000 i Major. Porównanie ich wydaje się trochę... kosmiczne (przepraszam za słowo, innych w tej chwili nie możemy znaleźć)?

Co więcej, niezależnie od tego, czy jest to Cyril Hanouna, Manu Vives, czy inni, nie mają żadnych zaproszeń lub nie mają ich więcej… A przyznając, że są, ogólnie mówimy o P2000 / P1000 lub ewentualnie FIP Tour.

Po co więc koniecznie wracać do felietonisty TPM na temat, który go nie dotyczy?

We Francji toalety będą przydzielane Francuzom podczas ich zajęć specjalistycznych. A ci gracze wiedzą, jak grać, zwłaszcza że w zeszłym roku było kilka świetnych przygód.

Manu Vives nie miał toalety w tej konkurencji. Więc nawet jeśli dostał... OK, niezłe klapsy... to było w kwalifikacjach i nie dostał prezentu (delikatnie mówiąc).

A Manu Vives wie, jak grać, zna zasady i jest bardzo zaangażowany w swój profesjonalny projekt…

Toalety z pewnymi minimalnymi wymaganiami?

Wreszcie, jak napisano w artykule, nie jesteśmy przeciwni toaletom. Wręcz przeciwnie, jeśli może to pomóc w motywowaniu graczy w danym momencie... Ale czy WC mogłoby mieć minimalne wymagane kryteria, takie jak znajomość taktyki drużyny? padel, minimalny ranking na FIP?

Chociaż tak, zorganizowanie turnieju FIP w Azji to nie to samo, co zorganizowanie turnieju FIP w Hiszpanii, zgadzamy się…

Ale to pozwoliłoby uniknąć w kwalifikacjach „początkujących” w dosłownym tego słowa znaczeniu… gorzej nawet w głównym losowaniu, a jeszcze gorzej nawet w jednym z 4 głównych turniejów, które mają być największymi turniejami w świat, świat…

Mówimy to, ponieważ Francja bezpośrednio to wykorzystała, zdobywając pośrednio tytuł mistrzowski w drugiej rundzie głównego losowania turnieju Major. Stąd ten artykuł, aby uniknąć oskarżenia o szowinizm (którym z pewnością jesteśmy trochę), gdy być może pewnego dnia wrócimy do tego tematu.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.