Międzynarodowy turniej wystawienniczy to wyjątkowe spotkanie solidarnościowo-sportowe organizowane w celu podkreślenia sportu dla wszystkich i rozwoju jego padel we Francji. Wydarzenie odbędzie się 27 i 28 sierpnia 2022 w zupełnie nowym kompleksie Miejski Wieś w Le Mans.

HISZPANIA JAKO PRZYKŁAD

W maju 2022 hiszpańska federacja zaprosiła 4 zawodników z padel- Francuski fotel, aby odkryć to, co w tej dyscyplinie najlepsze. Przyjęci jak królowie, mogli być trenowani, aby brać udział w sesjach treningowych i doskonalić swoją technikę, ucząc się od hiszpańskich graczy.

JAK DZIAŁA TURNIEJ?

To właśnie przez dwa dni amatorzy i profesjonaliści będą rywalizować o finał, który odbędzie się w niedzielę 28 o godzinie 15:XNUMX, a po którym nastąpi koktajl z nagrodami. Podczas imprezy odbędą się mecze pokazowe z parami pełnosprawnych zawodników/wózków inwalidzkich. Zwiedzający na wózkach inwalidzkich będą mieli okazję wziąć udział w sesjach inicjacyjnych padel wolny.

PROMOWANIE SPORTU DLA WSZYSTKICH

Zorganizowany w celu promowania praktyki padel dla osób niepełnosprawnych ruchowo turniej pokazowy jest miejscem dyskusji i spotkań dla wszystkich. Pomysł opiera się na obserwacji, że we Francji w tenisa gra tylko 250 osób o ograniczonej sprawności ruchowej, a w tenisa gra tylko około czterdziestu. padel. To wydarzenie daje osobom na wózkach inwalidzkich możliwość odkrycia padel oraz ułatwienie im dostępu do sportu. Świadczy to o prawdziwym pragnieniu stworzenia integracyjnego i zjednoczonego turnieju.

Spotkanie, którego nie można przegapić

Turniej będzie gościł zagranicznych graczy, w tym jednych z najlepszych hiszpańskich międzynarodowych graczy, takich jak Oscar Agea, wielokrotny mistrz świata w padel, belgijscy i holenderscy gracze i potencjalnie angielscy gracze.

Powinniśmy również zwrócić uwagę na obecność i wsparcie Sébastiena Hussera, międzynarodowego tenisisty na wózkach inwalidzkich. Tenisistka od 6 roku życia, w 2000 roku po kiepskim nurkowaniu sparaliżowały mu nogi, gdy uderzył w dno wody. Trzy miesiące później ponownie uderza piłkę, tym razem na wózku inwalidzkim, i szybko wraca do rywalizacji, stając się jednym z najlepszych francuskich graczy, a następnie wkraczając na tor międzynarodowy. Bez niego ten projekt nie mógłby ujrzeć światła dziennego. To wydarzenie otwarte dla wszystkich, na które każdy jest mile widziany!

MIEJSKA WIOSKA

Grupa Urban przybywa do Le Mans z UrbanemPadel i UrbanSoccer. Centrum będzie wyposażone w 4 kryte boiska do piłki nożnej 5-a-side z Domem Klubowym, salą seminaryjną i tarasem o powierzchni 90m2. 5 krytych kortów z padel również z Domem Klubowym i szatniami dedykowanymi klientom najnowszego, modnego sportu. Zlokalizowany przy 27 Avenue du Panorama w Le Mans, będzie miał również 150 miejsc parkingowych i będzie dostępny bezpośrednio z drogi resortowej lub tramwajem (150 m). W pobliżu 24-godzinnego obwodu Le Mans, centrum to może stać się ulubionym miejscem wszystkich mieszkańców Manceaux i Mancelles.

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.