Le calendrier Premier Padel ukazał się i jedno jest pewne, wstrząsnął światem padel. Tylko 4 turnieje w Hiszpanii w przyszłym roku: bez precedensu. Wraz z odkupieniem World Padel Tour przez QSI, padel ma tendencję do nabierania charakteru międzynarodowego, dlatego liczba turniejów w Hiszpanii spadła. Nawet jeśli Hiszpania będzie krajem, w którym w przyszłym sezonie odbędzie się najwięcej zawodów, to zmienia się to w porównaniu z ostatnimi latami.

Jednak istnieje prawdziwe pragnienie Międzynarodowa Federacja Padel (FIP) i Hiszpańska Federacja Padel (FEP), aby zgromadzić najbardziej prestiżowe turnieje Cupra FIP Tour na ziemi iberyjskiej. W zeszłym roku turnieje te rozgrywane były raczej za granicą Dubaj, Meksyk, a nawet Sardynia.

Dla przypomnienia oferta turniejów FIP Platinum Punkty 200 i oferta wydarzeń FIP Gold Punkty 100 Ranking FIP.

W 2024 r. musimy się więc tego spodziewać te dwie kategorie turniejów znajdują Hiszpanię, szansa dla FEP na „dać młodym talentom możliwość rywalizacji na torze, zdobycia doświadczenia, a tym samym zapewnienia sukcesji."

Organizacja zawodów FIP Platinum i FIP Gold zostanie dokonana „ramię w ramię z Federacjami Autonomicznym„, jak wyjaśnił prezes Hiszpańskiej Federacji padel, Ramon Morcillo.

W tym momencie Federacje Autonomiczne i inni uznani organizatorzy turniejów mogą zwrócić się do FIP i FEP o zgodę na organizację wydarzeń FIP Platinum i FIP Gold przed Styczeń 25. Będzie to zatem konieczne Poczekaj trochę dłużej aby dowiedzieć się, w jakich miastach odbędą się te turnieje.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.