W ten weekend Five of Créteil zaoferowało swój pierwszy P100. To był nawet pierwszy turniej padel swojej historii dla pięciu ośrodków. Pamiętamy, że Sylvain Gimenez i Sandy Rakotondramanga wygrali to pierwsze w centrum Piątki.

Nie było to jednak proste, ponieważ niektóre pary miały nadzieję wygrać ten turniej ... Nawet jeśli faworyci nieuchronnie wpadną w meczach w puli.

Kura B: Kura śmierci

Rzeczywiście w grupie B znaleźliśmy się z: Fredem Burelli / Jordan Azria, Fabien Timbert / Greg Garcin i Guillaume Oliveira / Vincent Desnos. Kura 4 dla miejsc 2.

Mecze są uzależnione, w tym pierwsza, w której para Burelli / Azria porywa zwycięstwo 9-8 (7-5 w tiebreaku) przeciwko Timbertowi / Garcinowi.

Ze swojej strony Oliveira / Desnos zaczyna się doskonale od pary Roullier / Cartier. Dokładnie i skutecznie wygrywają mecz 9-2.

Potwierdzają również, że Burelli / Azria z pewnością stępiły swój pierwszy mecz.

Ostatni mecz w puli jest epicki. Para Creteil jest solidna i myśli o swoim pierwszym zwycięstwie, prowadząc usługę 8-6. Mają nawet punkt dopasowania w 40A, ale nie mogą go przekonwertować. Fred i Jordan korzystają z okazji, aby podnieść wynik i porwać spotkanie podczas remisu (7-2).

Mimo to nie wystarczy zakwalifikować się do finału, pomimo jego dwóch zwycięstw.

Bezprecedensowy finał turnieju

Fabien Timbert / Greg Garcin powraca do jednej z ulubionych par turnieju: Sylvain Gimenez i Sandy Rakotondramanga.

Finał zaczyna się od przerwy na wejście, a sylvain jest zaskoczony agresywnością powrotów. Po potwierdzeniu przerwy para Sylvain / Sandy przyspiesza i staje się coraz bardziej precyzyjna. Obwiniają swojego przeciwnika za ukończenie pierwszego zestawu 6-3. Drugi zestaw jest bardziej zrównoważony, ale Fabien i Gregory nie mogą się wyróżniać i robić różnicę. Sylvain i Sandy oferują tytuł w dwóch zestawach po 45 minutach gry.