Belasteguin i Yanguas wygrali szalony mecz i wrócili wszędzie do 1 seta przeciwko Arroyo i Rubio. Zwycięstwo w trzech setach: 2-6, 6-3, 6-4 w ponad dwie godziny gry. Zwycięstwo to pozwoliło im na awans do ćwierćfinału.

W pozostałych meczach dnia rozstawionych z numerem 1 kobiet i mężczyzn również potwierdziło swój status. Juan Lebron i Ale Galan zdominowali Rico i Gutierreza w dwóch setach (6-1, 6-4), podczas gdy Hiszpanie Ari Sanchez i Paula Josemaria wyeliminowali Martineza i Goenagę 6-2, 6-1.

Rozstawiony 2, Triay / Ortega, wędrował przeciwko Fernandez-Bidahorria (6-0, 6-1). Wciąż w losowaniu pań bliźniaczki Alayeto zakończyły bieg hiszpańsko-włoskiej pary Carolina Orsi / Patti Llaguno w trzech setach.

Wieczorem w losowaniu mężczyzn zaskoczyła nas porażka rozstawionej z numerem 5 Ruiza / Tello, pokonanego przez Del Castillo / Beniteza (7-6, 6-2).

Rozstawiona z numerem 2 argentyńska para Stupaczuk / Di Nenno dzielnie walczyła, by w trzech setach (4-6, 6-3, 6-3) pokonać Hiszpanów Sanza i Nieto.

Specjalne wyróżnienie dla Chingotto i Paquito Navarro, którzy zaimponowali kibicom Foro Italico, wygrywając bardzo poważny mecz z Ramirezem / Munozem (6-3, 6-1).

Na koniec zwycięstwo Collombon/Iglesias nad Merino/Nogueira w 2 setach: 6-3, 6-2.

Francusko-hiszpańska para zagra swój ćwierćfinał z siostrami bliźniaczkami Alayeto po meczu o 09:30 na torze centralnym.

Mecz będzie oglądany na żywo na kanale Canal+Sport 360.