Wymarzony finał pomiędzy numerem 1 na świecie Coello/Tapia przeciwko najbardziej wspieranej przez fanów parze na Majorze Włoch Premier padel : Chingotto / Paquito.

Stracone okazje dla Paquito / Fede

Paquito i Fede muszą wykorzystać każdą okazję w tej grze. Od początku pierwszego seta, podczas pierwszego serwisu Tapii, Paco i Fede zmarnowali dwie świetne okazje do przerwy. Po dwóch przedwczesnych, niewymuszonych błędach Coello wykorzystał okazję, by wygrać tę grę serwisową potężnym uderzeniem.

Loby są niezaprzeczalnie wyzwaniem w tym nocnym meczu sesyjnym. Gracze mają trudności z dobrym widzeniem piłki, gdy lob jest bardzo wysoko.

Gra toczy się dalej z okazjami do przełamania po obu stronach. Jesteśmy świadkami spektakularnych wymian, takich jak ta wyjątkowa akcja ratunkowa Paquito i Fede, którym udało się powalić Tapię na 3/2 w pierwszym secie.

„Zjedzenie” Coello to za mało

Słyszymy, jak Paco doradza swojemu partnerowi, aby „zjeł” Coello w jego przekątnej, która powraca coraz mocniej w pierwszym secie, po tym, jak miał pewne problemy z wysokimi piłkami na początku seta.

Pod koniec pierwszego seta tempo znacznie przyspiesza. Coello zaczyna uderzać bardzo mocno.

Trener Argentyny Gaby Reca radzi swoim zawodnikom, aby pierwszą końcówkę skierowali w stronę Tapii. Coraz liczniejsze są kontrataki Coello.

Wszędzie po 5, Coello / Tapia zdobyło 8 kolejnych punktów. Wrzuca wyższy bieg. Tapia i Coello przyspieszają w odpowiednim momencie i przejmują kontrolę nad siecią. Widzimy, jak Hiszpan skraca trajektorie i zaskakuje przeciwników. Konsekwencja: 7/5.

Z czterech rozegranych setów przeciwko Coello / Tapia, Chingotto / Paquito przegrali wynikiem 7/5. To ich najlepszy występ w starciu z parą francusko-argentyńską, choć celują znacznie lepiej.

Drugi zestaw, który przywraca trochę pikanterii

Na początku drugiego seta Paquito i Fede byli niezrażeni i zdobyli dwa break pointy. Pierwszy jest dobry! Tandem Paquito / Fede zostaje wznowiony z przerwą od początku drugiego seta.

Uważaj jednak na „Air Tapia”, która jest również w stanie wyzwolić uderzenia za linią podstawową.

Mimo to Fede/Paco utrzymują przewagę do 4. partii Andaluzyjczyk popełnia duży błąd przy woleju bekhendowym, oferując przełamanie Tapii/Coello. Wszędzie ocena XNUMX.

Następnie zła gra rewanżowa pozwala Tapii / Coello objąć prowadzenie, prowadząc 5/4 w drugim secie.

Jednak outsiderzy pokazują swoją waleczność i udaje im się wykonać doskonałą grę serwisową, aby wszędzie wyrównać na 5.

Tapia: „Bawię się ze zwierzęciem”

Widzowie chcą więcej. Wynik wszędzie wynosi 6 i rozpoczyna się tie-break, w którym panuje duże napięcie.

Ten zaczyna się źle dla Chingotto od złego lob, który Tapia zamienia w znakomity cios. Ale Fede nie brakuje zasobów i zarządza bardzo dobrą siatką na Coello, aby wszędzie wyrównać na 1.

Jednak Chingotto ponownie popełnia kilka kosztownych błędów, podczas gdy Tapia i Coello dokonują tylko mądrych wyborów. Wynik to 5/1. Światowe numery 1 dzielą tylko dwa punkty od zwycięstwa.

Widzowie mają nadzieję na trzeci set, ale Tapia nie słyszy tego w ten sposób. Uzyskuje swój pierwszy tytuł na torze Premier Padel. 7:2 w tie-breaku.

Tapia / Coello zdobywają swój pierwszy tytuł w duecie na torze Premier Padel. Dla Coello to drugi tytuł, po tym zdobytym w Meksyku u boku Fernando Belasteguina.

Tapia i Coello są teraz nowymi panami Rzymu.