Czy odważyłbyś się rzucić wyzwanie hiszpańskim graczom na ich ulubionym placu zabaw? Dlaczego Barcelona okazuje się rajem dla miłośników zimy padel ! Dlaczego padel czy w Hiszpanii gra się inaczej? Tyle pytań…

Przede wszystkim zadałeś sobie pytanie: dlaczego Barcelona przyciąga zimą tak wielu turystów? Czy powinniśmy przypominać o łagodności śródziemnomorskiego klimatu, tak cenionej przez wszystkich, zwłaszcza dla mieszkańców północnej Europy, którzy utknęli u podnóża komina? Oczywiście zimą robi się chłodniej, co zmusza nas do założenia spodni dresowych i „puchowej kurtki” o świcie lub wygodnego zakończenia dnia. Ale przez resztę czasu, szczególnie między 10:16 a XNUMX:XNUMX, co za radość móc swobodnie grać w krótkich spodenkach pod błękitnym niebem!

W przypadku braku kąpieli w morzu, choć dla bardziej odważnych, podgrzewane baseny z dyszami do masażu, łaźnia turecka i sauna również umożliwiają regenerację po pracowitych dniach międzynarodowych graczy, którzy przybyli na treningi w OSS.

Trzeba przyznać, że mecze z hiszpańskimi zawodnikami potrafią być intensywne! Najbardziej obeznani z Was słyszeli, że padel w Hiszpanii nie przebiega tak samo, jak w krajach sąsiednich. Nie ma potrzeby przypominać tenisistom dobrze znanych hiszpańskich rajdów na glinie, których jedynym celem jest przesuwanie przeciwnika z prawej na lewą stronę przez wiele godzin, aż zobaczą, że popełniono błąd. Ta strategia jest nadal aktualna i na wszystkich poziomach gry!

Czy ta obserwacja może być przyczyną szaleństwa na rzecz padel w Hiszpanii ? W każdym razie można zauważyć, że dynamika ta udowadnia swoją wartość. „Pamiętaj, aby umieścić piłkę w korcie, a nie szukać zwycięskiego strzału”; „zmniejsz prędkość gry, aby mieć więcej czasu na obserwację przeciwników”; „przedstaw precyzję obszarów gry ponad prędkość” – pojęcia, które w teorii mogą wydawać się podstawowe, ale trudniejsze do opanowania, niż sobie wyobrażasz!

Ilu graczy dołącza do naszych kursów w Barcelonie, podając w formularzu rejestracyjnym swój główny cel: „Doskonalić moje x3, x4, moje uderzenie w siatkę”. Niewiele osób mówi nam na przykład, że chciałaby być bardziej regularna i precyzyjna w swoich czynnościach bandeja/vibora. Nic dziwnego, bo jeśli pomyślimy o pytaniu: czy bardziej warto dokończyć punkt, czy zobaczyć, jak przeciwnicy popełniają błąd? Odpowiedź na drugą opcję byłaby powszechna, prawda? Czy nasze umysły nie zostałyby ostatecznie zaniepokojone tą wizją padel wysoki poziom, aby podczas gry piłką podjąć rozsądną decyzję dostosowaną do jego poziomu gry?

Żonglowanie pomiędzy przyjemnością wykonywania tych wyjątkowych ujęć, które cieszą się tak dużą popularnością, a koniecznością bycia trafnym i skutecznym, aby osiągnąć cel naszego sportu, jakim jest wyjście z meczu zwycięsko! Nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiednią równowagę! Chociaż nie zapominajmy, padel pozostaje meczem, a prawdziwym priorytetem jest dobra zabawa na korcie! Co do tego Hiszpanie się nie mylą, uzależnieni od padel tak, ale także świąteczne wieczory tapas, które podsycają ich radość życia!

Masz pewne ustalenia na nadchodzące tygodnie, uchroń się przed zimowym chłodem, poznaj nasze zespoły hiszpańskich trenerów i francuskojęzycznych specjalistów i poczuj tę wyjątkową atmosferę! Wyjedziesz z koncepcjami padelistics uzupełniają się, a na pewno zobaczysz niezapomniane zachody słońca nad morzem! !

www.padelbarcelona.com

info@ossbcn.com

+ 33 6 79 38 16 36