W ten niedzielny poranek odbył się wielki finał konkursu Alicante Otwarte 500 przeciwnik Ortega/Araujo à Riera/Icardo.

Te dwie pary, które spotkały się po raz pierwszy Wreszcie dał nam bardzo dobrą walkę.

Bardzo wciągający pierwszy set

W pierwszej rundzie stanęły dwie pary, które były zdeterminowane, by się nie poddać. Przez prawie cały set obie drużyny walczyły łeb w łeb i mimo lekkiej przewagi 5/3 na korzyść pary hiszpańsko-portugalskiej, podopieczne Gaby Reca zdołały wrócić do gry i ponownie objęły prowadzenie 6/5 .

Po krótkiej przerwie na ławce rezerwowych to Madrileńczyk i Portugalczyk skorzystali z rady swojego trenera i wyrównali na 6:6 po wygranej 5.th „punto de oro” meczu!

Bierzemy to samo i zaczynamy od nowa

Bis repetita podczas drugiej rundy: czterech bohaterów nie złożyło żadnego prezentu, a publiczność mogła rozkoszować się zaciekłymi spornymi punktami. Każdy cios był odwzajemniany, a gdy jedna z dwóch par wykorzystała przewagę, druga szybko resetowała liczniki do zera.

Po prawie trzech godzinach gry podopieczni Maxiego Grabiela, którzy prowadzili 6/5, zrobili wszystko, aby mecz zamknąć. Nie licząc jednak na determinację pary Hispano-Argentyńczyk, która nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Tym samym Tamara Icardo i Virgina Riera zdołały wyrównać i doprowadzić rywalki do nowego tie-breaka, dając sobie tym samym ostatnią szansę na powrót do gry.

Po duszącej nagłej śmierci i atmosferze deja vu, pod koniec napięcia i w drugim meczu meczowym Martita Ortega pozwolił swojej drużynie zdobyć tytuł w Alicante.

Ocena końcowa: 7/6 – 7/6 i pierwszy tytuł dla nowego stowarzyszenia Araujo/Ortega.

Teraz czas na ostateczną rywalizację mężczyzn Gonzalo Rubio i Javiera Ruiza à Juana Luisa Esbriego i Eduardo Alonso.