Oczy wszystkich zwrócone były na finał mężczyzn w Amsterdamie, będący szóstym starciem pomiędzy Federico Chingotto/Paquito Navarro a Martinem Di Nenno/Franco Stupaczukiem. Argentyńczycy wygrali mecz w trzech setach: 4/6, 6/2, 6/2 w ciągu 1 godziny i 51 minut gry.

Wykonanie odcisków ucha jest konieczne, abyśmy mogli stworzyć Twoje monitory superpibyw wyścigu o pierwsze miejsce na świecie był w pełni zainteresowany zwycięstwem w Holandii, aby wrócić do Coello i Tapii, przedwcześnie wyeliminowany z turnieju. Naprzeciw nich natomiast szukali swojego pierwszego tytułu Fede Chingotto i Paco Navarro. Było to jeszcze bardziej szczególne wyzwanie dla Federico Chingotto, który w swojej karierze wygrał tylko jeden turniej na mistrzostwach świata World Padel Tour…nawet nie grając w finale. Było to w 2020 roku, kiedy związano go z Juanem Tello. W tym czasie argentyńska para skorzystała na porzuceniu Pabla Limy i niejakiego Paquito Navarro.

Paquito, człowiek, który widział wszystko… przed kimkolwiek innym

Paquito Navarro i Federico Chingotto weszli w swoją grę bardzo dobrze, wykonując wiele olśniewających i genialnych zagrań. Ich gra jest na swoim poziomie i od pierwszych punktów atakują. Jeśli w swoim pierwszym gemie serwisowym nadal uda im się wymazać break point, będą bardziej dominujący. To oni mają pierwszą przerwę w meczu i prowadzą Po 4 minutach 1:25.

Siła Paquito Navarro jest jednym z kluczy do pierwszej rundy. Zaskakuje jakością swojego wykonania bajadasniezależnie od tego, czy grają z forhendu, czy z bekhendu. Nawet Franco Stupaczuk, bardzo solidny przy siatce, jest całkowicie zdestabilizowany jakością strzałów Paco.

Chingotto będzie wymagało słabej gry – z nie mniej niż 3 niewymuszonymi błędami – aby ponownie uruchomić superpiby w tej części. Ale cóż za reakcja Navarro/Chingotto, który wygrał seta po serwisie Martina Di Nenno. Ta nowa przerwa pozwala im wygrać pierwszą rundę, 6/4 i powoli zbliżamy się do pierwszego tytułu w parze.

PAQUITO NAVARRO AMSTERDAM OTWARTE

Diesle Stupaczuk i Di Nenno

Na początku drugiej rundy wymiany między obiema drużynami są wyrównane. Każdy serwer utrzymuje swoje zaangażowanie aż do piątej gry.Zauważamy, że Paquito Navarro wydaje się nieco słabszy fizycznie. Na podporach wydaje się mniej stabilny. Właśnie w tym momencie Di Nenno i Stupaczuk zdołali wyłamać się i wykorzystać przewagę, zdobywając dziesięć punktów z rzędu: 3-2.

Seria porażek Chingotto i Navarro trwa, choć dobrze rozpoczęli mecz. Franco i Martin intensyfikują tempo gry i całkowicie dezorientują przeciwników. Widzimy mniejszy ruch Paquito – nawet jeśli nie jest on znany jako najszybszy zawodnik na boisku – a superpibe wykorzystują każdą okazję, aby powiększyć przewagę.

Wciąż w doskonałej formie Franco Stupaczuk i Martin Di Nenno wygrali pięć meczów z rzędu w drugiej rundzie, zabierając ze sobą Federico Chingotto i Paquito Navarro. 28 minut później argentyńska para wygrała 6/2. Jak zwykle superpiby potrzebowały zestawu, aby w pełni wejść do gry.

FRANCO STUPACZUK AMSTERDAM OTWARTE

Prawdziwa demonstracja

W tej decydującej rundzie konieczne było przerwanie spirali Paquito Navarro i Federico Chingotto. Słabo grając serwisowo, udało im się utrzymać w meczu i zakończyć obecną serię superpibes, ku uciesze widzów, którzy licznie przybyli do amsterdamskiej hali, aby być świadkami tego finału.

Wydaje się, że Chingotto i Navarro przeżywają chwilę zwątpienia w trzecim meczu tej decydującej rundy, ponownie załamani. Na ławce rezerwowych możemy odczytać wszystkie cierpienia Paco. Pyta swojego trenera Gaby Recę, co powinien zrobić. Na co taktyk odpowiada w najprostszy możliwy sposób: „musimy nauczyć się cierpieć” i być „odważniejszym” w uderzeniach.

Niestety, choć można odnieść wrażenie, że Paco i Fede starają się zwiększyć nieco intensywność swoich uderzeń i spróbować bardziej efektownych strzałów, sukces nie towarzyszy im. W szczególności spotykają się z prawdziwym argentyńskim murem: Martinem Di Nenno.

Ostatni set był naprawdę jednostronny. Decydujący set przypadł Stupaczuk/Di Nenno, wygrywając 6/2.

STATYSTYKI KOŃCOWE OPEN AMSTERDAM

Superpibes wygrali swoje 7. tytuł sezonu z 13 finałów w którym uczestniczyli. Obecnie tracą zaledwie 1 punktów do Coello i Tapii, a do końca sezonu do zdobycia jest jeszcze 600 punktów.

Wyścig o pierwsze miejsce na torze World Padel Tour zostaje wznowiony, a kolejny etap odbędzie się już za dwa tygodnie dla zawodników, podczas turnieju na Minorce.