W niezwykle szybkich warunkach Juan Lebron i Ale Galan ucierpieli w pierwszym półfinale mężczyzn WPT Chile Open. Sporo kłopotów sprawiło im José Diestro i Pincho Fernandez, wygrywając pierwszego seta wynikiem 6/4.

W obliczu bardzo niebezpiecznego Diestro w tę sobotę numer 1 świata musiał zacieśnić grę i wykorzystać swoje siły, aby odzyskać kontrolę i wygrać drugiego seta 6/3. W trzecim faworyci przegrywali 3/2, po czym grali przez trzy mecze i przełamali pierwsze punto de oro meczu.

Galan-Lebron-Chile

Trzy punto de oros z rzędu

Przy 5/3 nie mogli zdobyć pierwszego punktu meczowego na nowym punto de oro, ale mieli okazję zakończyć swój serwis przy 5/4. Ale tam to Fernandez i Diestro grozili, zdobywając z kolei dwa break pointy. Jako pierwszy obronił trzecie punto de oro z rzędu, które zadecydowało o wyniku meczu: Lebron i Galan z ulgą zobaczyli, jak piłka przeciwnika wylatuje i uderza w okno po 1:36 w nocy w bardzo szybkim tempie gra. Wynik końcowy 4/6 6/3 6/4.

To nie pierwszy raz, kiedy para Diestro / Fernandez sprawia problemy tym, z którymi trenuje przez cały rok: w lipcu ubiegłego roku na Roland-Garros Lebron i Galan już zostawił komplet po drodze gdy Greenweez Paris Premier Padel Major.

"Jak w domu"

„Dużo czasu zajęło nam przyzwyczajenie się do tego toru, bo jest tu bardzo gorąco” – zadeklarował na koniec tego półfinału Juan Lebron, dodając, że przed żarliwą chilijską publicznością ma „wrażenie „być w domu”.

W finale Lebron i Galan zmierzą się z innymi zawodniczkami, które poczują się jak u siebie: Argentyńczykami Stupa / Di Nenno czy ich rodaczkami Tapia / Coello, które dziś wieczorem zmierzą się ze sobą po drugiej połowie kobiet.

Statystyki tej połowy

Aby śledzić dwa ostatnie półfinały, wszystkie informacje można znaleźć tutaj.

Po 40 latach gry w tenisa Jérôme wpada do puli padel w 2018 roku. Od tamtej pory myśli o tym każdego ranka podczas golenia… ale nigdy nie goli paly w dłoni! Dziennikarz w Alzacji nie ma innej ambicji, jak dzielić się z Tobą swoją pasją, bez względu na to, czy mówisz po francusku, włosku, hiszpańsku czy angielsku.