Nie do wiary ! Federico Chingotto i Martin Di Nenno są w finale World Padel Tour Mistrzowie finału 2022.

Dwóch graczy po prawej stronie, którzy „domyślnie” połączyli siły w ostatnim turnieju roku, ponownie pokonało szanse w tę sobotę, aby wygrać ze swoimi byłymi kolegami z drużyny, Juanem Tello i Paquito Navarro.

w tym mało prawdopodobny półfinał z dwoma graczami po jednej stronie, którzy jeszcze kilka miesięcy temu stali naprzeciw siebie na lewej przekątnej, a po drugiej dwoma specjalistami od gry po prawej stronie, to ten ostatni odszedł ze zwycięstwem.

Od samego początku dwaj najniżsi mężczyźni na torze grali z niewiarygodną precyzją, co pozostawiło ich dwóch byłych „kompisów” bez odpowiedzi. Logicznie rzecz biorąc, zawodniczki trenowane przez Rodriego Ovide'a wygrały pierwszego seta 6:1. Ale od początku drugiego seta Paquito i Tello przybyli z innymi intencjami.

Znacznie bardziej zdecydowany i agresywny, „el Gato” zaczął zasłużyć na swój przydomek. Bardziej gburowaty i precyzyjny, Navarro również włożył więcej. Naprzemiennie atakując i doprowadzając do sceny wciąż niewyobrażalnej kilka tygodni temu, kiedy Chingotto rozpoczynał punkty po lewej stronie, a Tello zaczynał je od prawej, ludzie Willy'ego Barrery nie powiedzieli ostatniego słowa. Nagrodzeni za swoje wysiłki, faworyci utknęli w całym secie po zapierającym dech w piersiach tie-breaku.

paquito-navarro-juan-tello-estrella-damm-barcelona-master-final-2022__dsc0055-copia-1-1170x658

Ale w ostatnim akcie Chingotto i Di Nenno, wciąż zaniepokojeni, zdołali zakończyć pracę zwycięstwem w 2h20: 6/1 6/7 (4) 6/4. Zasłużony sukces, biorąc pod uwagę poziom i konsekwencję, jakie Argentyńczycy prezentowali przez cały mecz.

Jutro obiecują nam wspaniałe przeciwieństwo stylu przeciwko najlepszym na świecie padel : numery 1 Lebron i Galan.

Czy Fede i Martin po raz kolejny będą w stanie zrobić niespodziankę i pozbawić podopiecznych Mariano Amata drugiego z rzędu tytułu mistrzowskiego? Odpowiedź na Canal+ po finale pań, zaplanowanym na 10:00 w najbliższą niedzielę rano!

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !