Już dawno nie mieliśmy prawa do spotkania Paquito Navarro / Federico Chingotto z Agustinem Tapią / Arturo Coello. Spodziewaliśmy się ciężkiego meczu, ale ostatecznie liderzy świata zagrali w tym spotkaniu lepiej i dość łatwo zwyciężyli: 6/3 6/3 w 1h15 gry.

Od turnieju Madrid Masters miesiąc temu nie widzieliśmy Agustina Tapii i Arturo Coello w finale turnieju. Wybrali także odpowiedni moment na powrót na najwyższy poziom, a walka o miejsce numer 1 wciąż trwa.

ARTURO COELLO MENORCA OTWARTE

Wyraźny pierwszy set

Arturo Coello i Agustin Tapia nie chcieli spędzać zbyt wiele czasu na korcie w pierwszym secie. W ciągu zaledwie 25 minut gry jedynki na świecie zadały bolesny wynik 5/0 parze będącej obecnie w formie.

Chyba nie takiego scenariusza się spodziewaliśmy. Zwłaszcza, że ​​wiemy, że Fede Chingotto i Paquito Navarro zazwyczaj rozpoczynają mecz bardzo mocno. Jednak Tapia i Coello zaczęli jeszcze silniej i pokazali swoją siłę.

Fede i Paquito niewiele oddalili się od wyniku 6:0 i musieli obronić dwa sety po podaniu Chingotto. W końcu otworzyli swoją kontrę i nawet przełamali kolejną partię po czterech dużych błędach Agustina Tapii.

Jednak Paquito i Fede Chingotto pozostali daleko w tyle. Agustin Tapia i Arturo Coello wygrywają pierwszego seta 6/3 w 40 minut.

Tapia i Coello, niegrywalne

Lepiej w tej części, Paquito i Fede nadal musieli odbić dwa break pointy od początku drugiego seta. Bohaterski w punktach, w obronie i ataku Federico Chingotto oddaje głos swojej drużynie.

W tym zestawie mamy wrażenie, że debaty są wyrównane, jedynki na świecie są przepychane przez czwarte rozstawienie, jednak udaje im się przełamać jako pierwsze. W Paquito Navarro czujemy pewną frustrację i irytację, który wpadając w złość powraca do swoich nawyków.

To właśnie w służbie Federico Chingotto najlepsi na świecie oferują sobie pierwsze punkty meczowe. Pierwszy będzie dobry dla Agustina i Arturo, którzy zamykają to spotkanie 6/3 6/3.

Arturo Coello i Agustin Tapia zagrali świetny mecz. Robi wrażenie we wszystkich obszarach gry, zniesmaczyli swoich przeciwników.

STATYSTYKI PÓŁFINAŁÓW OTWARTYCH COELLO TAPIA MENORCA

W niedzielę powrót na stoki dla Coello i Tapii, którzy z uwagą obejrzą mecz Lebron/Galan-Di Nenno/Stupaczuk.