Francuz Alix Collombon i jego partnerka, Lorena Rufo, nie bez trudności zakwalifikował się do 6/4 finału WPT Menorca Open. Po nieco ponad półtorej godzinie gry pokonali Rosjankę Ksenię Szarifową i Hiszpankę Martę Borrero w dwóch setach z wynikiem 7/6 4/XNUMX(XNUMX).

Nawet jeśli ta pierwsza runda wydawała się w ich zasięgu, Alix Collombon i Lorena Rufo musiały zachować czujność w starciu z parą Sharifova/Borrero. Tam Para hiszpańsko-rosyjska wywołała sensację w Amsterdamie eliminując bliźniaków Alayeto w pierwszej rundzie.

Alix i Lorena dobrze rozpoczęły mecz, osiągając w pierwszym secie dwa przełamania, podczas gdy ich rywalki miały tylko jedno. Na zwycięstwo w pierwszej rundzie potrzebowali zaledwie czterdziestu minut.

STATYSTYKA-PIERWSZY-ZESTAW-RUFO-COLLOMBON

Drugi set rozpoczął się w ten sam sposób dla Rufo/Collombona, który wypracował sobie pierwsze przełamanie. Jednak Alix i Lorena łączą się, zanim osiągną kolejne przełamanie przy serwisie Sharifovej/Borrero. Para francusko-hiszpańska mogła zakończyć mecz wcześniej, ale została złapana przy serwisie. W drugim secie do rozstrzygnięcia pomiędzy obiema drużynami potrzebny był tie-break.

STATYSTYKI MECZU RUFO COLLOMBONA

Ruszaj do XNUMX/XNUMX finału na Minorce dla Alix Collombon i Loreny Rufo. Zmierzą się ze zwycięzcami meczu Virseda/Jenseen i Gomez/Blanco.

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.