Ten ostatni turniej World Padel Tour w Meksyku nie przestanie nas zaskakiwać zupełnie nowym finałowym polem w losowaniu kobiet. Mówiliśmy już o tymNie było dobrze być rozstawionym w tym turnieju. Wraz z opuszczeniem Josemarii/Sancheza tuż przed rozpoczęciem turnieju o rzezi faworytów, trudno wskazać ulubioną parę.

A w ćwierćfinale nie można powiedzieć, że dla czołowych rozstawionych nie było dużo lepiej. Zobaczmy, co szykują dla nas te półfinały…

Icardo/Riera – Canovas/Velasco

Cóż, w tym półfinale zespół jest wyraźnie faworytemwedług rankingu i doświadczenia. Od początku turnieju, Tamary Icardo i Virginii Riery są bez zarzutu. Zwolniony z pierwszej rundy, wszystkie swoje mecze rozgrywają w dwóch setach. Na chwilę obecną żadna z pozostałych trzech drużyn zakwalifikowanych do półfinału nie radzi sobie lepiej.

Z drugiej strony bądź ostrożny Noa Canovas i Jimena Velasco. Przede wszystkim dwóch młodych 19-latków wypuścił lornetkę Alayeto, pozbawiając ich ostatniego wspólnego tańca na Barcelona Masters. Następnie drugi ważny występ Hiszpanów, ich zwycięstwo przeciwko Claudia Fernandez i Victoria Iglesias, który mimo to powalił Martę Ortegę i Gemmę Triay.

W tym spotkaniu stawką może być wszystko. Znamy drobne fizyczne usterki Tamary Icardo. Ale wiemy też, co może spowodować brak doświadczenia, szczególnie wśród zawodników w tym wieku. Mając świadomość, że para Canovas/Velasco ma przed sobą jeszcze jeden mecz. Czas pokaże, czy to zaważy na bilansie.

Jensen/Virseda – Brea/Gonzalez

W tym meczu poznamy faworytów turnieju, Bea Gonzalez i Delfi Brea, który przestraszył się w dzielnicy. W przeciwieństwie do tego, co groźne Aranzazu Osoro i Jessica Castellowydostanie się z tej sytuacji zajęło im trzy sety. W tej chwili trzecia drużyna świata nie jest zbytnio zmartwiona występem w Meksyku Open. I obciąża ich ramiona ulubiony tytuł. Mistrzowie z Malmö 15 dni temu są teraz ultrafaworytami.

Ze swojej strony Claudia Jensen i Veronica Virseda walczyć jeszcze trochę, dwukrotnie przeciągany w dłuższe mecze. W ćwierćfinale udało im się pokonać rozstawionego z numerem 4, Alejandra Salazar i Sofia Araujo. Wielki wyczyn dwóch zawodników, którzy w pierwszej rundzie otrzymali notę ​​6/1.

Mimo wszystko wyraźna przewaga dla Bea Gonzalez i Delfi Brea, którzy nigdy nie przegrali Claudia Jensen i Veronica Virseda. Ale ten Meksyk Open już to udowodnił, wszystko może się zdarzyć... Lepiej więc nie przegapić ani chwili tych półfinałów, które być może przyniosą niespodzianki...

Gwenaelle Souyri

To właśnie jego brat pewnego dnia powiedział mu, aby towarzyszył mu na torze. padelod tego czasu Gwenaëlle nigdy nie opuściła sądu. Z wyjątkiem sytuacji, gdy chodzi o oglądanie transmisji Padel MagazineZ World Padel Tour… Lub Premier Padel…lub Mistrzostwa Francji. Krótko mówiąc, jest fanką tego sportu.