Dzięki temu mieliśmy prawo do nowego klasyku dla niedzielnych bywalców Vigo nowa konfrontacja dwóch najlepszych par. Chwilowo przewaga pary Josemaria / Sanchez kto wygrał dwa ostatnie starcia.

Josemaría/Sanchez, chłód realizmu

W tym sezonie są Josémaria i Sanchez prowadzą taniec. Od pierwszego seta królowe toru dyktują grę i są w trybie walca parowego. Gry są sporne, cztery są rozgrywane na punto de oro, ale numery 1 są bardziej realistyczne niż ich przeciwnicy i udaje im się wyprzedzić w pierwszym secie. Napięci swoimi błędami Triay i Salazar nie odnoszą sukcesu i przegrywają pierwszą rundę 6 / 2.

JosemariaSanchez - TriaySalazar zestaw 1

Josemaria i Sanchez są w siódmym niebie. Królowe toru połączyły punkty i utrzymały prowadzenie w drugiej rundzie. Obaj gracze są niewzruszeni i recytują swój wynik do perfekcji. Triay i Salazar cierpią i nie udaje im się wstrząsnąć królowymi toru. Po 1:30 odprawiana jest msza w Vigo, a para „100% Head” zdobywa kolejny tytuł w Vigo, zwycięstwo 6/2 6/3.

Czwarty sukces z rzędu

Dzięki temu nowemu zwycięstwu w Vigo, numer 1 łączy łańcuch jeden czwarty z rzędu sukces na WPT. Sanchez i Josemaria powiększają nieco przewagę nad Triayem i Salazarem w klasyfikacji generalnej. Ten ostatni będzie chciał odzyskać siły podczas Danish Open (13-21 maja) których previas właśnie się rozpoczęły w Kopenhadze.