Kilka dni temu odbyło się drugie P2000 roku w mitycznym klubie Padel du Mas w Perpignan. W tym samym czasie pierwszy Otwórz P500 U18 została zorganizowana w celu zgromadzenia młodych talentów pala i umożliwienia im zmierzenia się z najlepszymi francuskimi graczami.

W ciągu tych dwóch dni turnieju mogliśmy obejrzeć kilka bardzo dobrych meczów.

U pań

To para Julia Ferrara et Thais Baulard-Panichi kto wygrał finał? Margo Andrieu et Lisa Leroy. Trzecie miejsce zajął Kim Barla et Julina Miota.

U chłopców

U chłopców nasiona 1 i 2 znalazły się w finale i jest to para Yoana Boronada/Timeo Fonteny przeciwko komu wygrał ten turniej François Rajnic et Nathana Courrina. Valenciennes Baptysta Delbove et Eliota Alglave'a zakończył na ostatnim stopniu podium.

Ten pierwszy turniej był prawdziwym sukcesem klubu Padel du Mas, który odniósł sukces w swoim zakładzie i widział, jak duża liczba uczestników pokonuje kilkaset kilometrów, aby móc wziąć udział w zawodach.

Specjalne wyróżnienie dla Alaina Henry'ego i Dominique'a Campany za organizację i zarządzanie turniejem, nie zapominając oczywiście o FFT.