Podczas etapu Cupra Padel-Point Tour do Palavasa, francuskiego gracza Elodie Invernon przeprowadza wywiad ze swoim byłym trenerem i obecnym dyrektorem generalnym My Center Palavas, Yannickiem Maurelem.

Jego podróż

„Zaczynałem jako nauczyciel tenisa. Byłem graczem na niskim poziomie (4/6) a potem zostałem nauczycielem padel kiedy przybyłem do Montpellier i Palavas, a następnie o zarządzaniu centrum, rozwoju centrum, wszystkim, co dotyczy Federacji, jak na przykład bycie kapitanem francuskiej drużyny młodzieżowej z Yannem Auradou i coachingiem.

„Najbardziej skomplikowaną rzeczą dzisiaj jest zarządzanie ludźmi, a przejście z jednego do trzech klubów ze zmianami w centralizacji nie jest łatwe”.

Jego najlepsze i najgorsze emocje jako trenera

„Skomplikowane momenty dotyczą dyskwalifikacji z różnych powodów drużyny Occitanie na Mistrzostwach Francji i Francji na Mistrzostwach Świata Juniorów. Kiedy zostajesz zdyskwalifikowany z dwóch konkursów w tym samym roku (2021), sytuacja jest skomplikowana: nie przegrać meczu, ale nie mieć ani jednego tytułu, a nawet podium…”

„Jeśli chodzi o dobre czasy, jest ich wiele. W tym roku tytuł Młodych Mistrzów Francji z Oksytanii, trenowanie Timéo Fonteny'ego i Yohana Boronada w Meksyku na Open i możliwość podążania za nimi przez cały rok, to coś wspaniałego, jest wokół tego mnóstwo emocji. I tam wychodzimy z wznieść się z N2 do N1Jeśli chodzi o emocje, porażka w pierwszym meczu jest bardzo mocna!”

Mocny moment trenerski, zmierzenie się ze swoim byłym zawodnikiem

„Podczas ćwierćfinału Mistrzostw Francji w 2023 roku siedzę na ławce rezerwowych Tiffany (Phaysouphanh) i Marie-Amélie (Dardaine) walczą z Wendy (Barsotti) i Élodie (Invernon) i o 7/5 4/1 opowiadam im o książce, historii, którą będziemy pisać, że jesteśmy dopiero w rozdziale 1, a rozdział 10 jest na końcu meczu i w rezultacie mecz trwało do rozdziału 10 i wygraliśmy!”

Przejście z jednego do trzech klubów dla My Center Palavas

„Niedaleko Saint-Tropez znajduje się Cogolin, w którym znajduje się już sześć kortów tenisowych i sześć kortów tenisowych. padel kto przyjedzie, z kierownikiem centrum, który jest już na miejscu. Oraz La Grande-Motte, gdzie prace się rozpoczęły i które wkrótce będzie miało cztery utwory. Są też inne projekty, ale o nich opowiem po podpisaniu umowy.”

„Chodzi o to, aby mieć wytyczne dotyczące szkolenia naszych zawodników, zarówno dorosłych, jak i młodych ludzi: posiadanie infrastruktury i długoterminowe monitorowanie. Musimy zaoferować młodym ludziom coś innego niż wyjazd do Hiszpanii w wieku 14 lat. Posiadanie mostów z Hiszpanią tak, ale kluby chcą zaoferować alternatywy.

Xan jest fanem padel. Ale także rugby! A jego posty są równie mocne. Trener fizyczny kilku osób padelwyszukuje nietypowe posty lub zajmuje się aktualnymi tematami. Zawiera również wskazówki, jak rozwijać swoją sylwetkę padel. Najwyraźniej narzuca swój ofensywny styl jak na boisku padel !