Po nabożeństwie, omówimy teraz zasady, które należy znać po powrocie ze służby.

Przede wszystkim odbiorca musiał założyć pasek na nadgarstek! Jak często powtarzam, pasek na nadgarstek jest obowiązkowy w padel. Jeśli nie zostanie umieszczony, tracimy punkt bezpośrednio! To kwestia bezpieczeństwa dla wszystkich. Często jest to początkowo problem dla graczy wywodzących się z tenisa, którzy czasami czują się trochę w pułapce. Ale bardzo szybko o tym zapominamy i naturalne staje się posiadanie go na nadgarstku.

Miejsce docelowe

Następnie ważne jest, aby wiedzieć, że podbijający może ustawić się w dowolnym miejscu na boisku. Innymi słowy, może całkiem postawić się w swojej skrzynce serwisowej ... a nawet tuż za siatką, jeśli chce (tak samo dla swojego partnera).
Czterech graczy jest po prostu obowiązkowe na boisku (zabrania się czekania na zewnątrz na rozpoczęcie punktu).

Jednak najbezpieczniejszym miejscem jest czekanie na podanie za linią kwadratu, w obszarze powszechnie określanym jako dom. Zasadniczo w kierunku wyimaginowanego przecięcia dwóch linii utworzonych przez ostatnie przecięcie bocznego okna i pierwszą na linii bazowej. Niektórzy gracze lubią trzymać swoją kwadratową linię, inni czekają bliżej tylnego okienka… to sprawa osobista i zależy od twojego profilu i twoich mocnych stron.

Léa Godallier powrót forhendowy world padel tour


Jak uderzyć piłkę?

Serw musi zostać wznowiony po pojedynczym odbiciu. Zabronione jest wznawianie woleja.

Jeżeli piłka odbije się dwukrotnie na polu, serw jest dobry (jeżeli piłka nie uderzyła w płot po pierwszym odbiciu)… i drużyna powracająca traci punkt. 

Odbierający ma prawo do odbicia piłki bezpośrednio po pierwszym odbiciu lub przy użyciu jednego lub dwóch okienek (ale nie drucianej siatki).

 

 

Jeśli uderzenie trafi w partnera odbierającego, w ogrodzenie lub jakikolwiek inny przedmiot po drugiej stronie siatki, drużyna wykonująca powrót traci punkt.

Kto podbija i przez ile gier?

Przebijający, który odda pierwszy zagrywkę w meczu (a więc po prawej), będzie musiał wznowić zagrywkę na tej samej przekątnej i to przynajmniej przez cały czas trwania pierwszego seta.

Podbijający mogą zmieniać przekątną na początku każdego nowego zestawu. Musisz więc dobrze poznać siebie i wybrać przekątną, na której czujesz się najwygodniej, aby ponownie uruchomić wszystkie rodzaje usług!

Ważna informacja: Jeżeli przez pomyłkę, odbierający zamienili się przekątną zwrotów podczas gry lub dogrywki, odwrotne ustawienie powinno być kontynuowane do końca gry lub dogrywki, w której miało miejsce znalezisko. Para powróci do początkowej pozycji od następnej gry.

W kolejnym artykule omówię taktyczną część powrotów i preferencyjne możliwości zachowania w celu postępu.

¡ Co za frustrujące!

Line Meites

Line Meites to jeden z najlepszych francuskich graczy padel. To głos twojego życia Padel Magazine. Ale nie tylko prowadzi także kolumnę „Śledztwa szwajcarskiego scyzoryka”. Każdego miesiąca będzie wracać do kontrowersji lub tematu, który jest jej bliski.