Ariana Sanchez i Paula Josemaría kontynuują swoje postępy i nie bez trudności zakwalifikowały się do półfinału World Padel Tour z Valladolid. Musieli walczyć w trzech setach przed miłą niespodzianką turnieju, Andrea Ustero i Alejandra Alonso, którym udało się awansować z kwalifikacji.

Pierwszy set był szczególnie zacięty, ze słabszymi bardzo przedsiębiorczymi, a numer jeden na świecie miał nieco trudności. Ustero / Alonso wygrali tego zaciętego seta z wynikiem 6-4.

Ariana Sanchez i Paula Josemaría oraz Andrea Ustero i Alejandra Alonso sędziowali

I pomimo fizycznej czujności w przedramieniu Pauli Josemaríi, która karze jej strzały nad głową, Ariana Sanchez i Paula Josemaría zacieśniają grę, ponieważ Ustero / Alonso są w dużej mierze w środku w tym drugim secie z wyjątkowym poczuciem. Wynik 6/0 dla Sanchez / Josemaría.

W trzeciej secie idzie jak szalone dla Ustero / Alonso z wejściową przerwą, szybko prowadzą 3/0. I po raz kolejny światowi numer jeden powracają, przerywając białą grę, aby wszędzie zdobyć 3. Trzymają swoich przeciwników pod presją, którzy popełniają kilka drobnych błędów i znowu się psują. Rozstawiony 1, który prawie wygrał mecz, popełnia ogromny błąd przy punto de oro przy 5/3 (od Josemaríi), ale utrzymuje serwis, aby zakończyć mecz. Wynik 6/4 dla Sanchez / Josemaría.

Końcowy wynik to 4/6, 6/0, 6/4 dla światowych numerów jeden w trudnej sytuacji, ale którzy podnoszą swój poziom przeciwko bardzo dobrze zapowiadającej się parze. W półfinale zmierzą się z Beą Gonzalez i Delfiną Breą, które łatwo pokonały 6:3, 6:1 Lucíę Sainz i Aranzazu Osoro. To remake finału ich thrillera z zeszłego tygodnia w The Human. Padel Open.