Ilu praktykujących padel mamy we Francji? Szacujemy, że w 100 r. Osiągnęliśmy barierę 2020 tys. Praktyków padel. Padel jest w pełnym rozwoju i obserwujemy wzrost liczby praktyków w klubach padel w całej Francji.

Zjawisko to obserwuje się również w całej Europie: tak padel to z pewnością sport XXI wieku. Tak, padel rośnie na wszystkich kontynentach. Tak, nawet narody takie jak Argentyna, jedna z kolebek padla świata, widzi, że liczba praktykujących zaczyna się od nowa. Poza tym David Nalbandian, były słynny argentyński tenisista powrócił do wzrost padel w Argentynie w ciągu ostatnich 10 lat.

A Francja, od 2013 roku, po tym jak dołączyła do Francuskiej Federacji Tenisowej w 2014 roku, widzi ten sport rozwijający się wszędzie ze szczególnie silnymi regionami, takimi jak Ile de France, Occitanie, PACA lub Hauts de France.

  • 4% licencjobiorców w stosunku do liczby praktyków w Hiszpanii

Trudno jednak precyzyjnie odpowiedzieć na liczbę graczy Padel we Francji. To nie jest problem francusko-francuski. Dotyczy to również płuca padla europejskiego, Hiszpanii. Czy wiesz, że: Hiszpania ma mniej niż 100.000 10 licencjonowanych użytkowników Padel w ciągu ostatnich 2,5 lat. Ten sport ma jednak ponad 25 miliona praktyków na Półwyspie Iberyjskim. Oznacza to, że mnożnik XNUMX musi zostać zastosowany do liczby hiszpańskich licencjobiorców, aby uzyskać liczbę graczy padel.

Mówiąc wprost, Hiszpania ma „tylko 4% licencjobiorców” spośród ogólnej liczby praktyków.

  • 250.000 100.000 lub XNUMX XNUMX praktyków we Francji?

Przy 10.000 250.000 licencjobiorców padel we Francji mielibyśmy wtedy 25 XNUMX praktykujących we Francji, gdybyśmy użyli mnożnika równego XNUMX. Ale czasami trzeba również połączyć te liczby z doświadczeniem każdej osoby, aby uzyskać wyraźniejszy obraz liczby praktykujących .

Po pierwsze, Francja jest krajem licencjobiorców, a FFT tego nie ukrywa. Niezależnie od tego, czy ktoś jest za, czy przeciw, FFT zawsze szuka większej liczby licencjobiorców. Na podstawie tej liczby uważa, że ​​wypełniła swoją misję lub nie.

W tenisie mamy prawie milion licencjobiorców. Jeżeli FFT znacznie spadł w ostatnich latach, liczba ta pozostaje bardzo wysoka.

Jeśli więc padel pozostanie sportem rekreacyjnym, co tłumaczy fakt, że osoby ćwiczące niekoniecznie chcą rywalizować, a zatem zostać zwolnione, francuscy zawodnicy lubią wykonywać zatwierdzone testy. Znacznie więcej niż w Hiszpanii.

Dzięki polityce FFT „ les gracze rekreacyjni, którzy chcą trochę przyprawy ” będzie miał możliwość uczestniczenia w turniejach P25, nowej kategorii dostosowanej do potrzeb, aby spróbować zdobyć więcej licencjobiorców.

Dlatego zaczęliśmy od mnożnika 10, aby uzyskać liczbę praktykujących we Francji lub 100.000 XNUMX praktykujących.

OK / Nie zgadzam się? Nie wahaj się i powiedz nam, co o tym sądzisz.

Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padla w Pyramid Club w 2009 w regionie paryskim. Od tego czasu Padel jest częścią jego życia. Często widuje się go podczas tournée po Francji i relacjonowania wielkich wydarzeń z francuskiego wiosła.