Patrząc na mecz graczy z padel profesjonalny po raz pierwszy możemy być zaskoczeni wszystkimi wymiana informacji podczas punktów.

Najbardziej imponujące jest z pewnością po stronie padel kobiecy. Rzeczywiście, podczas punktów dziewczyny nie przestają dawać informacje. Co oni mówią? Czy powinniśmy je skopiować?

podaj informacje

Przede wszystkim musisz wiedzieć, czy jesteś w stanie udzielić informacji, wypowiadać się w trakcie punktu. Dla niektórych osób ta czynność jest bardzo prosta, dla innych znacznie bardziej skomplikowana. Często wynika to z relaksu. Cicha osoba, która opanuje swój temat, może dodać słowo mówione do swojego zakresu technicznego.

Jeśli więc jesteś proszony o udzielenie informacji, ale nie czujesz się komfortowo, na pewno nie warto się do tego zmuszać, ponieważ będziesz wywierał na siebie presję, która może później uświadomić ci winę. Jeśli w trakcie gier zdołasz bardziej się zrelaksować, możesz zacząć udzielać informacji swojemu partnerowi.

Zapoznaj się z informacjami

Rozmowa na torze to praca dla dwóch osób. Jedna osoba przekazuje informacje, druga je otrzymuje i odwrotnie. Możesz być w stanie udzielić informacji, ale nie jesteś w stanie lub niezręcznie słuchać tego, co się do ciebie mówi. To samo: im ciszej jesteś, tym lepiej odbierasz informacje.

Ale strzeż się ; rozmawialiśmy o tym w poprzedni temat, może jesteś osobą, która lubi podejmować decyzje samodzielnie, gdy tylko masz informacje, a może wolisz robić to, o co prosi Cię Twój partner.

Po tym bólu głowy, aby wiedzieć, czy mogę mówić, informować, zamawiać, słuchać, decydować, aplikować, przychodzi czas, aby wiedzieć, co powiedzieć.

Kaseta padel

Jaki może być leksykon?

Dlatego ważne jest, aby informacje przechodziły między tobą a twoim partnerem, bez względu na to, co mówisz. Ale musimy przyznać, że na torach powracają pewne informacje.

- Zasadniczo : dwaj przeciwnicy pozostają z tyłu toru, co pozwala ci na ciche zagranie głębokiej piłki, zmuszając ich do pracy.

- Przyklejony : Obaj gracze są blisko siatki. Jeśli jesteś lobowany, jedną z taktyk będzie zagranie lobem w swojej turze. Jeśli musisz negocjować wysoką piłkę, możesz sobie pozwolić na przyspieszenie strzału.

- Demi : dwaj zawodnicy są rozstawieni między bazą a siatką. Znajdują się więc na środku placu usługowego. Najodpowiedniejszą opcją dla ciebie będzie granie powoli nogami, aby zapobiec ich postępowi.

- Pozdrawiam na dole ou mój klejony : jeśli te dwa wyrażenia opisują tę samą sytuację (gracz na dole, inny przy siatce), nie są używane w ten sam sposób. Rzeczywiście mówiąc „twój z tyłu” pośrednio doradzamy naszemu partnerowi, aby unikał presji siatkarza i grał spokojniejszą piłką w kierunku tego, który pozostał w obronie. Wręcz przeciwnie, mówiąc „moje sklejone” raczej zachęcamy go do zagrania na siatkarzu mocnej piłki. Dlatego przy tego typu ogłoszeniach konieczne będzie staranne dobranie słów.

Na koniec zwróć uwagę, że najpierw musisz uzgodnić ze swoim partnerem, co oznacza „moje” i „twoje”. Rzeczywiście, dla niektórych „moja” odnosi się do gracza, który znajduje się na ich przekątnej, podczas gdy dla innych dotyczy tego, który jest przed nimi!

- Cicho : to nieco rzadsze ogłoszenie pojawia się, gdy twój partner musi wykonać bandeja i że dwaj przeciwnicy pozostają na dole. Zamiast ogłaszać „Idź głęboko”, uspokajasz go, by zagrać głęboką, trzymającą piłkę. Możesz również użyć „cichy”, gdy zostaniesz lobowany, wrócisz na plecy, a twój partner powinien zagrać zastępczy lob, czekając, aby zresetować punkt.

- Trwać ! Może to być dla ciebie nieistotne, ale motywowanie partnera za pomocą „Chodź” podczas tego punktu może pozwolić mu prześcignąć samego siebie. Na przykład przeciwnicy wykonują bunt po stronie twojego kolegi z drużyny, a ty odpychasz go tym okrzykiem. Zobaczysz, że podejmie wysiłek.

-Bum, ogień, kandela : wszystkie te słowa, które oznajmią partnerowi, że konieczne jest uderzenie. Nieuchronnie, im bardziej znasz osobę u swojego boku, tym łatwiej dobierzesz właściwe słowo!

- "Ja lub ja mam ”: „ty” lub „twoje” są bezużyteczne. Albo weźmiesz piłkę, albo nie. Aby uniknąć niezgody w środku utworu, nie wahaj się narzucać sobie „ja”. To najlepszy sposób na uniknięcie problemów i otwarcie taktycznej dyskusji.

-Miejsce, w którym będziesz służyć : To bardzo proste, ale ogromnie pomaga każdemu, kto jest w sieci.

-Kopia zapasowa w górę lub w dół : przed drugą piłką przeciwników informujesz o tym, co zamierzasz zrobić; zagraj lobem lub przeciwnie, wolejem.

- Tutaj idziemy lub vamos: ta informacja jest interesująca, gdy masz trochę czasu po wyjściu z okna w centrum. Piłka nie jest ani za wysoka, ani za niska, ale daje czas na zorganizowanie ataku. A ten atak z pewnością będzie skuteczniejszy z dwoma. Więc będziesz grał powoli za stopami przeciwników, atakując siatkę. Ogłaszając „chodźmy”, twój partner podąży za tobą, aby lepiej się do siebie nacisnąć.

Oto dobra próbka tego, co możesz ogłosić na torze, dla lepszej komunikacji, porozumienia w zespole. Jeśli nie zdążysz ogłosić wszystkiego od pierwszego dnia, to nie jest to nic poważnego i zupełnie normalne, ale krok po kroku da radę. Chodźmy!

Julien Bondia

Julien Bondia jest nauczycielem padel na Teneryfie (Hiszpania). Publicysta i doradca, pomaga ci grać lepiej poprzez swoje samouczki i artykuły taktyczne/techniczne padel.