David Mateo, założyciel obwodu Viapadel, dyrektor wielu międzynarodowych turniejów padel i promotor Viapadel Cup, wspomina swoją podróż po świecie padel i przywołuje szczególne wydarzenie: Viapadel Puchar, który zbliża się wielkimi krokami.

Format międzyklubowy

Viapadel Puchar przebiega bardzo dobrze, jesteśmy zasypywani prośbami, jest naprawdę fantastycznie, bo to turniej bliski naszemu sercu.

W zeszłym roku mieliśmy 19 drużyn 4-osobowych (3M + 1F), bo przypominam, że jest to turniej w formacie „międzyklubowym”, a w tym roku jest nas 32! Jest ogromny, jak powiedziałby nasz przyjaciel Mario Cordero.

Le padel, sport zespołowy, taki jak piłka nożna

Pochodzę z piłki nożnej i zawsze kochałem sporty zespołowe padel, nawet jeśli jest nas 2 i to już dobrze, jeszcze bardziej podoba mi się pomysł bycia we czwórkę, a nawet więcej, ze wszystkimi towarzyszącymi osobami. W zeszłym roku panowała szalona atmosfera, częściowo dzięki graczom Agen, którzy dali z siebie wszystko. Poza tym w 4 i 2020 roku musiałem odwołać występy z powodu cholernego Covida, więc to wiele dla mnie znaczy.

Z całej Francji

Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, ponieważ pochodzą z całej Francji, a przede wszystkim cieszymy się, że możemy spotkać zawodników, którzy byli już w Lloret w 2022 r. i w Blanes w 2023 r., co udowadnia, że ​​wykonujemy dobrą robotę. W tym roku przenieśliśmy się także do ekskluzywnego klubu z ogromnym klubem Tarragona Padel Klub, który posiada 11 stanowisk, z basenem, siłownią i bardzo dużym tarasem, na którym w czwartek 9 maja zorganizujemy dużego grilla. Zatrzymamy się w Oassium Park, gdzie na tę okazję sprywatyzowaliśmy hotel. To 4-gwiazdkowy Superior ze śniadaniem, 3 godzinami spa dziennie (650 m²) i około XNUMX basenami, to szaleństwo.

Du padel ale nie tylko

Nie, nie tylko to. To jest 30%. padel, 30% relaksu i 30% imprezy, ale matematyka jest błędna, Kevin, brakuje 10%. Tam puściłem wodze fantazji, haha.

Viapadel kontynuuje swój rozwój

Haha, Francky, gdybym tylko miał Puchar, byłbym znudzony, lol. Ten sezon 2023-2024 to naprawdę nonsens, szaleństwo padel z dużą prędkością najeżdża Francję i już od kilku lat podbija OP. Pierwszy sezon w 2019 roku Viapadel mieliśmy w tym roku 8 turniejów, tylko od września do kwietnia (nie opisałem jeszcze ostatnich 4 miesięcy zawodów), mamy 46 turniejów. Jesteśmy naprawdę przytłoczeni, ale na szczęście towarzyszą mi Jennifer ALCALA JAP1, Thomas LEFEVRE JAP1 i David PAILLER JAP2, którzy wszyscy będą na pokładzie w Tarragonie, aby niczego nie przeoczyć. Nie zapominając o mojej żonie „Fanfan”, która zajmowała się komunikacją i badaniami dla klubu i hotelu. Myślę, że na rok 2025 tu pozostaniemy, ponieważ będziemy mieli trudności ze znalezieniem lepszego.

przezpadel-puchar-2024

FIP Powstaje w Canet-en-Roussillon i FIP w Barcarès w 2025 r.?

W 2023 roku byłem w Bourg-en-Bresse i było naprawdę wspaniale. Nie mogę tego wystarczająco powtórzyć, ale praca wykonana przez Alexa Picquiera i jego zespół była na bardzo wysokim poziomie. Na rok 2024, jeśli budżety zostaną zatwierdzone, w listopadzie będę na Mauritiusie po gwiazdkę FIP, a w grudniu wrócę do Bourg-en-Bresse! W tym miesiącu spotkałem się z ratuszem w Canet i zamierzamy spróbować przerobić FIP latem 2025 r., a w marcu mam wizytę w Barcarès, spróbujemy sprawdzić, czy jest to wykonalne. Potem wykonałem kilka telefonów do innych FIP-ów we Francji, zobaczymy.

Viapadel Pucharze, START!

Aby wrócić do Viapadel Cup, mieliśmy kilka wycofań, więc jeśli ludzie nas czytają, brakuje nam:

  • 1 zespół średniozaawansowany
  • 1 średniozaawansowany gracz
  • 1 gracz rekreacyjny
  • 1 zawodnik i 1 kobieta w czasie wolnym
Franck Binisti

Franck Binisti odkrywa padel w Club des Pyramides w 2009 roku w regionie paryskim. Od padel jest częścią jego życia. Często widuje się go koncertującego we Francji, podczas którego opowiada najważniejsze wydarzenia padel français.