Obecny w Beausoleil w ramach 9. etapu Cupra Padel-Point Tour, Florent Manaudou podszedł do mikrofonu Padel Magazine wrócić do różnych tematów wokół padel i jego kariera.

„Musiałem grać padel około dziesięć razy w ciągu ostatnich pięciu lat, ale za każdym razem to przyjemność”

Padel Magazine : Jesteś dziś obecny na Cupra Padel-Point Tour, który zwykle przynosi wyjątkowych gości. Jak oceniasz wydarzenie? Dobrze się bawisz?

Florent Manaudou : „Trudno mi się nie bawić, kiedy grasz padel już. To super fajny sport, a ponieważ jest blisko mojego domu, często w pięknych miejscach.

Miałem szczęście być z Cupra od 2 lat, nadarzyła się okazja. Bardzo się cieszę, że tu jestem i że mogę grać szczególnie z graczami pro i semi-pro, ponieważ dzięki temu szybciej się uczysz. »

Padel Magazine : Dokładnie, jaki był twój pierwszy związek z padel ? Często grasz padel ?

Florent Manaudou : „Był klub niedaleko Marsylii, mieszkałem w Marsylii przez 10 lat i mój przyjaciel, który był tam ratownikiem, powiedział do mnie: 'Chodź, będziemy grać padel ! ”. W ogóle nie wiedziałem, oczywiście widziałem filmy itp. Ale nigdy tak naprawdę nie próbowałem.

Grałem trochę w tenisa z ojcem i przyjaciółmi, Miałem mały kontakt z piłką i bardzo szybko się bawiłem. To właśnie pojawia się bardzo często, gdy mówimy o padel, ale jest i jest to bardzo przyjemny sport do uprawiania.

Musiałem grać kilkanaście razy w ciągu ostatnich pięciu lat. Ale za każdym razem to przyjemność i za każdym razem czuję, że robię postępy. A z zawodowcami jeszcze więcej (śmiech). »

Forhend Florent Manaudou

Mocne i słabe strony w padel przez Florent

Padel Magazine : Myślę, że jako pływak znasz siebie na pamięć. Ale jak opisałbyś siebie jako gracza? padel ?

Florent Manaudou : „Mam szansę bardzo dobrze poznać siebie, trochę poznać swoje ciało i zobaczyć, jak porusza się w przestrzeni. Głównie dlatego, że jestem sportowcem na wysokim poziomie i jest to moje narzędzie pracy.

Później jest mi trudno przebywać na suchym lądzie, bo jestem w pozycji leżącej w wodzie, więc jest zupełnie inaczej.

Nadal uprawiam wiele dyscyplin sportowych. Powiedziałbym, że moje główne mocne strony to siła, wybuchowość i jestem bardzo wysoki, więc mogę trafić dużo piłek. Następnie ruch jest nieco bardziej skomplikowany, rozumiejąc, dokąd zmierza piłka. Chciałbym kiedyś zobaczyć, że piłka wyjdzie, że ja też wyjdę i wykonam mały specjalny ruch! Moim marzeniem jest móc to zrobić, ale nie gram wystarczająco dużo, kiedy skończę karierę, myślę, że będę grał trochę więcej z przyjaciółmi. »

Padel Magazine : Moglibyśmy zobaczyć Cię jako pływaka, a także gracza w piłkę ręczną. dlaczego nie gracz? padel później ?

Florent Manaudou : „Muszę znaleźć gracza, który gra ze mną, który jest dobry. Niech mnie nauczy, bo nauka na własną rękę jest dobra, ale myślę, że są bardzo ważne podstawy jak w wielu dyscyplinach sportowych. A jeśli ich nie mamy, wpadamy w złe nawyki.

Jeśli pewnego dnia naprawdę zacznę grać padel, muszę brać lekcje z bardzo dobrymi zawodnikami. »

Florent Manaudou żongluje

Jego związek na torze z Alix Collombon

Padel Magazine : W wywiadzie dla „Sport Buzz Business” powiedziałeś, że nie możesz się doczekać, kiedy będziesz na imprezie Cupra u boku Alix. Dzisiaj byłeś w stanie to zrobić, czy możesz nam opowiedzieć o tym doświadczeniu z Alix?

Florent Manaudou : " To wspaniale ! Nauczyła mnie kilku małych uderzeń, kilku ruchów, pozycji rakiety itp.

Lubię uczyć się na własną rękę, bo bardzo dobrze znam swoje ciało. Ale kiedy masz kogoś bardzo profesjonalnego, to świetnie! Spotkałem ich (Alix Collombon i Ben Tison) w grudniu zeszłego roku na turnieju Cupra i oczywiście chciałem grać z bardzo dobrymi graczami, to są dwaj Francuzi numer jeden. Nie ma dla mnie nic lepszego niż próba zabawy z nimi !

Grałem z Alix, która nauczyła mnie wielu rzeczy i czujemy, że chce się więcej dzielić. Bardzo mi się podoba, gdy pasjonujesz się swoim sportem lub swoją aktywnością: zdać, z przyjemnością i uśmiechem dawać takie „wskazówki”.

To dość młody sport, ale kwitnie. Jestem jak 10-latka: uczę się i słucham jak najwięcej! »

Alix Collombon Florent Manaudou Cupra Padel Point Tour Beausoleil

„Jeśli igrzyska odbywają się w kraju latynoskim, są szanse padel być obecnym"

Padel Magazine : Ostatnie pytanie, wiemy, że byłeś mistrzem olimpijskim na 50 m stylem dowolnym w 2012 roku w Londynie. Mówiąc o Igrzyskach Olimpijskich, czy uważasz, że padel ma potencjał, aby stać się dyscypliną olimpijską w perspektywie średnioterminowej?

Florent Manaudou : " Myślę, że tak. Ponadto licencjobiorców jest coraz więcej. Z pewnością Hiszpanów jest wielu i na pewno to oni zdobędą najwięcej medali w tym roku padel !

Wtedy wiem, że na Igrzyskach każdy komitet organizacyjny ma prawo dodać sport: np. w Tokio było to karate, w Paryżu breakdance… Myślę, że jeśli Igrzyska odbywają się w kraju Latynos, są szanse ten padel być obecnym.

Potem musi tam pozostać i musi to być dość „powtarzalny” sport, ale nie przejmuję się tym zbytnio. padel. Powinien przynajmniej być w Gry światowe które dzieją się właśnie teraz. Że zrobi tam przejście, żeby ludzie się tym trochę bardziej zainteresowali […], ale hej, jak to oglądasz w telewizji, to super.

Bardzo łatwo to śledzić, gdy znasz się na tenisie, to jest to samo liczenie punktów itp. Mam nadzieję, że zobaczę padel na Igrzyskach Olimpijskich 2032 lub 2036”.

Obejrzyj wywiad wideo tutaj:

Nasser Hoverini

Pasjonuje się piłką nożną, odkryłam padel w 2019 roku. Od tego czasu szalona miłość do tego sportu do tego stopnia, że ​​porzuciłam mój ulubiony sport.