Ostatni turniej sezonu zasadniczego, pierwszy finał, w którym biorą udział Beatriz Gonzalez (5) / Delfina Brea (6) i Alejandra Salazar (7) / Sofia Araujo (9), wygrany przez aktualnych graczy. Trzeci tytuł z rzędu, 3. zwycięstwo z rzędu, szósty finał w sezonie: niezwykłe zakończenie sezonu dla potężnych zawodników przed przyszłotygodniowym wielkim finałem w Barcelonie.

Pierwszy set zdominowany przez Beatriz i Delfinę: 6:0 w 28 minut.

Od początku meczu Delfi miała trudności z wejściem do gry, ale jej partner w siódmym niebie poradził sobie ze wszystkim, pozwalając im na wejście na boisko. Mecz naprawdę nabiera tempa, a punkty wciąż przybywają dzięki świetnej formie Bei. Przełamanie potwierdzone przy stanie 3/0.

Alejandra Salazar, próbując zrekompensować niesamowity poziom swoich przeciwników, przesadza, aby zrobić różnicę, ale bez dobrych przeczuć. Nie potrafi znaleźć swojej gry w powietrzu i popełnia nieoczekiwane błędy, popełniając wiele błędów.

Przy wyniku 5:0 podczas zmiany stron Alejandra i trener Sofii proszą ich, aby zachowali stoicki spokój i poczekali, aż burza minie. Powrót na boisko okazuje się jednak skomplikowany. Set kończy się bardzo szybko: 6:0 w 28 minut.

Niezapomniany mecz dla Sofii, która zirytowana opuszcza boisko, aby się pozbierać. Bea ze swojej strony pozostaje w stanie łaski, stając twarzą w twarz z bezradną Alejandrą, która jest nieobecna w grze.

Delfina Brea i Bea Gonzalez Milano premier padel

Drugi set kończy passę 9 gemów z rzędu

Drugi set oznacza koniec passy dziewięciu kolejnych meczów wygranych przez Delfi i Beę. Grają z coraz większym spokojem i pewnością siebie, prezentują niesamowitą grę i wydają się być w szczytowej formie. Ani przez chwilę nie wątpili, że staną twarzą w twarz z Sofią i Alejandrą, które wydają się bezradne i przeżywają trudności, nie mogąc rozpocząć drugiego seta z nową strategią.

Wynik szybko rośnie na korzyść Delfi i Bei, osiągając 3/0. To ich dziewiąty mecz z rzędu wygrany. Jednak zmiana stron jest korzystna dla Sofii i Alejandry, które ożywiają rady ich trenera: „Musisz znaleźć odpowiedni lob, przejąć siatkę i unikać błędów. Zachowaj spokój, dobrze ruszaj nogami i utrzymuj w grze jak najwięcej piłek. Nie ułatwiaj swoim przeciwnikom zadania.

Rady trenera wydają się przynosić efekty: Sofia i Alejandra po przerwie wracają do 3/2, odzyskując oparcie w meczu. Ze swojej strony Delfina i Beatriz wydają się nieco rozproszone tą zmianą dynamiki, spodziewając się błędów, które już się nie pojawią. Wygląda na to, że ich stan łaski minął, co zmusza ich do powrotu do bardziej solidnej taktyki. Obaj zaczynają po kolei popełniać błędy i mecz przybiera nowy obrót.

W kolejnych meczach rywalizacja jest znacznie bardziej zacięta, z dłuższymi punktami i bez przerwy, aż do tie-breaka wywołanego wyjątkowym wyjściem z Sofii.

Wreszcie w tej dogrywce Delfi i Bea znajdują rozwiązania i wygrywają rundę 7/4.

Delfina Brea, pierwsza para kobiet, która wygrała turniej w Mediolanie, wyraża swoją wdzięczność: „Dziękuję wszystkim za ten imponujący tydzień. Mieliśmy naprawdę niezwykły tydzień. Brakuje mi słów. Jesteśmy bardzo zmęczeni i idziemy odpocząć. Chciałbym pogratulować Bei i całemu naszemu zespołowi. W drugim secie widzieliśmy, jak nasi przeciwnicy wracają do gry i cieszymy się, że odzyskali przewagę.

Bea Gonzalez, dzieląc się swoimi wrażeniami, dodaje: „W drugiej turze musieliśmy podwoić nasze wysiłki. To zwycięstwo wiele dla mnie znaczy. W pierwszej rundzie spisaliśmy się znakomicie, wszystko szło perfekcyjnie. Chcielibyśmy pogratulować naszym przeciwnikom występu w tym turnieju.